Slike FORTEX Vitamix a-z таблети , 30 парчиња
Slike FORTEX Vitamix a-z таблети , 30 парчиња

FORTEX Vitamix a-z таблети , 30 парчиња

Anni Farm
270ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Специјално избраните витамини, минерали, елементи во трагови и антиоксиданти имаат моќен корисен ефект врз сите органи и системи во човечкото тело.
Поточно:
- Зајакнување и поддршка на очите и видот – витамин А, цинк, лутеин;
- Зајакнување на имунолошкиот систем – витамин А, витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, витамин Д, фолна киселина, цинк, железо, мед;
- Нормализирајње на метаболизмот на железо – витамин А, мед;
- Здрава коса, кожа, нокти и мукозни мембрани – витамин А, витамин Б3 (ниацин), биотин, цинк, јод, селен;
- Нега на срце и срцева функција – витамин Б1 (тиамин), витамин К, ликопен;
- Подобрување на метаболизмот и производство на енергија – витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, биотин, пантотенска киселина, калциум, фосфор, магнезиум, железо, манган, мед, јод;
- Биланс на нервниот систем – витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, биотин, магнезиум, мед, јод;
- Намалување на чувствата на замор, исцрпеност и замор – витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, пантотенска киселина, фолна киселина, магнезиум, железо;
- Поддршка за ментална функција – витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, биотин, магнезиум;
- Учествувајње активно во синтезата на цистеинот, како и во регулирањето на метаболизмот на хомоцистеин, нормализирајќи ги нивоата на протеини и гликоген – Витамин Б6, витамин Б12, фолна киселина, магнезиум, цинк;
- Помага во формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин – витамин Б6, фолна киселина, железо;- Ја регулира хормоналната активност – витамин Б6;
- Поддршка на процесот на делба на клетките – Витамин Б12, цинк;
- Поддршка во формирање на колаген потребен од коските, непцата, кожата и забите – витамин Ц, манган;
- Заштитете ги клетките од оксидативен стрес – витамин Ц, витамин Е, цинк, лутеин, манган, мед, селен, ликопен
- Зајакнување на коските, забите и мускулите – витамин Д, витамин К, калциум, фосфор, магнезиум, цинк;
- Зајакнување на менталната активност и метаболизмот на хормоните, витамин Д и некои невротрансмитери – - Пантотенска киселина;
- Вклучени во растот на ткивата и синтезата на аминокиселини – фолна киселина;
- Помага во згрутчување на крвта и нормалната функција на дигестивните ензими – калциум;
- Балансирање на функцијата на клеточните мембрани – Фосфор;
- Активирање на нормалниот тек на електролитната рамнотежа – магнезиум;
- Поддршка когнитивна функција – цинк, јод;
- Нормализирање на плодноста, производството и концентрацијата на тестостерон во крвта – цинк;
- Учествуваат во формирање на сврзно ткиво – манган, мед;
- Тие ја одложуваат пигментацијата на косата и кожата – мед;
- Зајакнување на функцијата на тироидната жлезда и производство на тироидни хормони – Јод, Селен;
- Балансирање на гликозата во крвта и метаболизмот– хром;
- Тие помагаат во сперматогенезата – селен.
Количина на содржина во една таблета:Калциум 160mg;Фосфор 110mg;Магнезиум 57mg;Витамин Ц 20мг;Витамин Б3 10 мг НЕ;Витамин Е 8mg α-TE;Цинк 4мг;Железо 2,8м;Пантотенска киселина (витамин Б5) 2mg;Витамин Б1 1,5мг;Витамин Б6 1,2 мг;Витамин Б2 (рибофлавин) 1,1 мг;Лутеин 800 μg;Витамин А (ретинол) 500 мг РЕ;Ликопен 300 μg;Манган 0.300mg;Мед 0,150mg;Фолна киселина 100 μg;Биотин (Д-биотин) 30 мг;Јод 25 μg;Хром (хром пиколинат) 25 мг;Витамин К 20μg;Селен 10 μg;Витамин Д3 (холекалциферол) 3 μg;Витамин Б12 2 мг.

Спецификации

Бренд
FORTEX

Ананас ID

Шифра на производот
FRSYZU7P5O

EAN /   код

EAN /   код
3800212712244
270ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Специјално избраните витамини, минерали, елементи во трагови и антиоксиданти имаат моќен корисен ефект врз сите органи и системи во човечкото тело.
Поточно:
- Зајакнување и поддршка на очите и видот – витамин А, цинк, лутеин;
- Зајакнување на имунолошкиот систем – витамин А, витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, витамин Д, фолна киселина, цинк, железо, мед;
- Нормализирајње на метаболизмот на железо – витамин А, мед;
- Здрава коса, кожа, нокти и мукозни мембрани – витамин А, витамин Б3 (ниацин), биотин, цинк, јод, селен;
- Нега на срце и срцева функција – витамин Б1 (тиамин), витамин К, ликопен;
- Подобрување на метаболизмот и производство на енергија – витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, биотин, пантотенска киселина, калциум, фосфор, магнезиум, железо, манган, мед, јод;
- Биланс на нервниот систем – витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, биотин, магнезиум, мед, јод;
- Намалување на чувствата на замор, исцрпеност и замор – витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, витамин Ц, пантотенска киселина, фолна киселина, магнезиум, железо;
- Поддршка за ментална функција – витамин Б3 (ниацин), витамин Б6, витамин Б12, биотин, магнезиум;
- Учествувајње активно во синтезата на цистеинот, како и во регулирањето на метаболизмот на хомоцистеин, нормализирајќи ги нивоата на протеини и гликоген – Витамин Б6, витамин Б12, фолна киселина, магнезиум, цинк;
- Помага во формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин – витамин Б6, фолна киселина, железо;- Ја регулира хормоналната активност – витамин Б6;
- Поддршка на процесот на делба на клетките – Витамин Б12, цинк;
- Поддршка во формирање на колаген потребен од коските, непцата, кожата и забите – витамин Ц, манган;
- Заштитете ги клетките од оксидативен стрес – витамин Ц, витамин Е, цинк, лутеин, манган, мед, селен, ликопен
- Зајакнување на коските, забите и мускулите – витамин Д, витамин К, калциум, фосфор, магнезиум, цинк;
- Зајакнување на менталната активност и метаболизмот на хормоните, витамин Д и некои невротрансмитери – - Пантотенска киселина;
- Вклучени во растот на ткивата и синтезата на аминокиселини – фолна киселина;
- Помага во згрутчување на крвта и нормалната функција на дигестивните ензими – калциум;
- Балансирање на функцијата на клеточните мембрани – Фосфор;
- Активирање на нормалниот тек на електролитната рамнотежа – магнезиум;
- Поддршка когнитивна функција – цинк, јод;
- Нормализирање на плодноста, производството и концентрацијата на тестостерон во крвта – цинк;
- Учествуваат во формирање на сврзно ткиво – манган, мед;
- Тие ја одложуваат пигментацијата на косата и кожата – мед;
- Зајакнување на функцијата на тироидната жлезда и производство на тироидни хормони – Јод, Селен;
- Балансирање на гликозата во крвта и метаболизмот– хром;
- Тие помагаат во сперматогенезата – селен.
Количина на содржина во една таблета:Калциум 160mg;Фосфор 110mg;Магнезиум 57mg;Витамин Ц 20мг;Витамин Б3 10 мг НЕ;Витамин Е 8mg α-TE;Цинк 4мг;Железо 2,8м;Пантотенска киселина (витамин Б5) 2mg;Витамин Б1 1,5мг;Витамин Б6 1,2 мг;Витамин Б2 (рибофлавин) 1,1 мг;Лутеин 800 μg;Витамин А (ретинол) 500 мг РЕ;Ликопен 300 μg;Манган 0.300mg;Мед 0,150mg;Фолна киселина 100 μg;Биотин (Д-биотин) 30 мг;Јод 25 μg;Хром (хром пиколинат) 25 мг;Витамин К 20μg;Селен 10 μg;Витамин Д3 (холекалциферол) 3 μg;Витамин Б12 2 мг.

Спецификации

Бренд
FORTEX

Ананас ID

Шифра на производот
FRSYZU7P5O

EAN /   код

EAN /   код
3800212712244
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.