Slike FREEON Видео монитор за бебе
Slike FREEON Видео монитор за бебе

FREEON Видео монитор за бебе

Babycenter
7.199 ДЕНЗаштеда 720 ДЕН
6.479ДЕН
Понудата важи од 21/02/2024 до 03/03/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Бебешкиот видео монитор FreeON Aria ви овозможува максимално да го искористите вашето време кога вашето бебе спие.
Со квалитетни слики и звук, ќе можете да го следите секое движење на вашето бебе без да влегувате во неговата соба.
Инфрацрвеното ноќно гледање со автоматско префрлување ви овозможува да го гледате бебето преку бебешкиот монитор дури и кога спие во темница.
За да може вашето бебе полесно да заспие, видео мониторот FreeON Aria нуди можност за репродукција на различни релаксирачки мелодии.
Ако забележите дека вашето бебе станува немирно, можете да го смирите со глас преку мониторот, бидејќи бебе-мониторот нуди двонасочна комуникација.
За мирен сон, на вашето бебе му е потребна соодветна собна температура. Бебешкиот видео монитор FreeON Aria ви овозможува и да ја следите собната температура на децата. Ако температурата се зголеми или падне под посакуваното ниво, бебе мониторот ќе ве алармира.
Не мора повеќе да внимавате на часовникот бидејќи можете да поставите аларм на бебешкиот монитор за следниот оброк на бебето.
Камерата на бебешката единица ви овозможува да го прилагодите неговиот агол по желба, а вклучен е и силиконски држач за камера за полесно фиксирање и насочување.
Бебешки видео монитор FreeON Aria нуди:
- Двонасочна комуникација
- Свирење приспивни песни
- Инфрацрвено ноќно гледање со автоматско префрлување
- Монитор со висока чувствителност
- Функција VOX (вклучено/исклучено)
- Прилагодлив агол на камерата
- Прилагодлива јачина на звук
- Литиумска батерија во родителска единица - Предупредување за слаба батерија
- Предупредување за губење сигнал
- Монитор на собна температура (високо/ниско)
- Аларм за време на хранење
- Избор на три јазици
- Режим за заштеда на енергија
Спецификација:
- Безжичен монитор за бебиња од 2,4 GHz
- 250 m опсег на пренос на отворен простор
- Без истекување на приватноста - без пречки - екран во боја 4,3˝
- CMOS камера
- ЗУМ
Пакетот содржи:
1x бебешка единица - камера
1x родителска единица – екран од 2000 mA со литиумска батерија што се полни
1x USB полнач
2x USB кабел за полнење
1x силиконски држач за бебешка единица
1x USB полнач (5V-1A)
2x USB кабел за полнач

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
BJZB2NMYQI

EAN /   код

EAN /   код
3830075048273
7.199 ДЕНЗаштеда 720 ДЕН
6.479ДЕН
Понудата важи од 21/02/2024 до 03/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Бебешкиот видео монитор FreeON Aria ви овозможува максимално да го искористите вашето време кога вашето бебе спие.
Со квалитетни слики и звук, ќе можете да го следите секое движење на вашето бебе без да влегувате во неговата соба.
Инфрацрвеното ноќно гледање со автоматско префрлување ви овозможува да го гледате бебето преку бебешкиот монитор дури и кога спие во темница.
За да може вашето бебе полесно да заспие, видео мониторот FreeON Aria нуди можност за репродукција на различни релаксирачки мелодии.
Ако забележите дека вашето бебе станува немирно, можете да го смирите со глас преку мониторот, бидејќи бебе-мониторот нуди двонасочна комуникација.
За мирен сон, на вашето бебе му е потребна соодветна собна температура. Бебешкиот видео монитор FreeON Aria ви овозможува и да ја следите собната температура на децата. Ако температурата се зголеми или падне под посакуваното ниво, бебе мониторот ќе ве алармира.
Не мора повеќе да внимавате на часовникот бидејќи можете да поставите аларм на бебешкиот монитор за следниот оброк на бебето.
Камерата на бебешката единица ви овозможува да го прилагодите неговиот агол по желба, а вклучен е и силиконски држач за камера за полесно фиксирање и насочување.
Бебешки видео монитор FreeON Aria нуди:
- Двонасочна комуникација
- Свирење приспивни песни
- Инфрацрвено ноќно гледање со автоматско префрлување
- Монитор со висока чувствителност
- Функција VOX (вклучено/исклучено)
- Прилагодлив агол на камерата
- Прилагодлива јачина на звук
- Литиумска батерија во родителска единица - Предупредување за слаба батерија
- Предупредување за губење сигнал
- Монитор на собна температура (високо/ниско)
- Аларм за време на хранење
- Избор на три јазици
- Режим за заштеда на енергија
Спецификација:
- Безжичен монитор за бебиња од 2,4 GHz
- 250 m опсег на пренос на отворен простор
- Без истекување на приватноста - без пречки - екран во боја 4,3˝
- CMOS камера
- ЗУМ
Пакетот содржи:
1x бебешка единица - камера
1x родителска единица – екран од 2000 mA со литиумска батерија што се полни
1x USB полнач
2x USB кабел за полнење
1x силиконски држач за бебешка единица
1x USB полнач (5V-1A)
2x USB кабел за полнач

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
BJZB2NMYQI

EAN /   код

EAN /   код
3830075048273
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.