Slike GABA Profonal sensitive паста75ml
Slike GABA Profonal sensitive паста75ml

GABA Profonal sensitive паста75ml

Anni Farm
375ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
elmex® производите со амино флуорид ги заштитуваат забите од кариес Повеќе од 400 научни истражувања ги открија извонредните својства на амино флуоридите кои се содржат во elmex® производите. Амино флуоридите ја зајакнуваат и ја реминерализираат глеѓта и создаваат заштитен слој на површината од сите заби.
Како делуваат амино флуоридите? Благодарение на уникатните својства амино флуоридите брзо создаваат траен и заштитен слој на површината на забите. Овој слој ефикасно ги штити забите од напад на киселини. Флуоридните
јони кои се присутни во устата помагаат во процесот на реминерализација кој се базира во вградување
на калциум и фосфати во глеѓта, и на тој начин заштита од понатамошен развој на кариесот. Амино флуоридите го намалуваат метаболизмот и размножувањето на бактериите кои се одговорни за појавата на кариес.

Спецификации

Бренд
GABA

Ананас ID

Шифра на производот
VTL6C3XZ2C

EAN /   код

EAN /   код
8718951025998
375ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
elmex® производите со амино флуорид ги заштитуваат забите од кариес Повеќе од 400 научни истражувања ги открија извонредните својства на амино флуоридите кои се содржат во elmex® производите. Амино флуоридите ја зајакнуваат и ја реминерализираат глеѓта и создаваат заштитен слој на површината од сите заби.
Како делуваат амино флуоридите? Благодарение на уникатните својства амино флуоридите брзо создаваат траен и заштитен слој на површината на забите. Овој слој ефикасно ги штити забите од напад на киселини. Флуоридните
јони кои се присутни во устата помагаат во процесот на реминерализација кој се базира во вградување
на калциум и фосфати во глеѓта, и на тој начин заштита од понатамошен развој на кариесот. Амино флуоридите го намалуваат метаболизмот и размножувањето на бактериите кои се одговорни за појавата на кариес.

Спецификации

Бренд
GABA

Ананас ID

Шифра на производот
VTL6C3XZ2C

EAN /   код

EAN /   код
8718951025998
Понуди од други продавачи за истиот производ
GABA Profonal sensitive паста75ml
GABA Profonal sensitive паста75ml
375ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин
Понуди од други продавачи за истиот производ
GABA Profonal sensitive паста75ml
GABA Profonal sensitive паста75ml
375ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.