Selected image for GENGIGEL Први запчиња

GENGIGEL Први запчиња

650ДЕН

Опис на производот

Gengigel први запчиња ја ублажува болката и отокот кај Вашите малечки и го забрзува зараснувањето на непцата при никнување на забите.
Gengigel први запчиња е иновативен гел со нов патентиран полимерен матрикс за слузницата на устата.
Невидливиот, еластичен и отпорен филм создава ефикасна заштитна преграда и има долготрајно дејство.
Клиничките испитувања покажуваат дека новата формула Gengigel први запчиња побрзо и поефикасно ги ублажува симптомите при никнување на забите за разлика од геловите со локален анестетик.
Gengigel први запчиња е ефикасен и кај:
• повредени непца како последица на паѓање на млечните заби
• ранички и улкуси (афти) во устата
• воспаление и крварење на непцата од различни причинители
Поради содржината на хијалуронската киселина, која е природнен составен дел на нашите непца, Gengigel Први запчиња е потполно безбеден за употреба.
Ако мала количина од гелот се проголта, таа нема да се апсорбира во организмот, ќе се исфрли од телото на ист начин како и храната.
Gengigel Први запчиња не содржи алкохол, шеќер, вештачки ароми, глутен, лактоза, парабени, натриумов лаурил сулфат и генетски модифицирани организми.

Спецификации

Бренд
GENGIGEL

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Ананас ID

Шифра на производот
HG2TLWE52B

EAN /   код

EAN /   код
3831061001166
650ДЕН

Опис на производот

Gengigel први запчиња ја ублажува болката и отокот кај Вашите малечки и го забрзува зараснувањето на непцата при никнување на забите.
Gengigel први запчиња е иновативен гел со нов патентиран полимерен матрикс за слузницата на устата.
Невидливиот, еластичен и отпорен филм создава ефикасна заштитна преграда и има долготрајно дејство.
Клиничките испитувања покажуваат дека новата формула Gengigel први запчиња побрзо и поефикасно ги ублажува симптомите при никнување на забите за разлика од геловите со локален анестетик.
Gengigel први запчиња е ефикасен и кај:
• повредени непца како последица на паѓање на млечните заби
• ранички и улкуси (афти) во устата
• воспаление и крварење на непцата од различни причинители
Поради содржината на хијалуронската киселина, која е природнен составен дел на нашите непца, Gengigel Први запчиња е потполно безбеден за употреба.
Ако мала количина од гелот се проголта, таа нема да се апсорбира во организмот, ќе се исфрли од телото на ист начин како и храната.
Gengigel Први запчиња не содржи алкохол, шеќер, вештачки ароми, глутен, лактоза, парабени, натриумов лаурил сулфат и генетски модифицирани организми.

Спецификации

Бренд
GENGIGEL

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Ананас ID

Шифра на производот
HG2TLWE52B

EAN /   код

EAN /   код
3831061001166
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.