0 thumbnail image for HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1
1 thumbnail image for HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1
2 thumbnail image for HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1
Selected image for HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1
Selected image for HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1
Selected image for HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1

HEALTH AID Капсули за џвакање KIDZ Omega 60/1

1.100ДЕН

Опис на производот

Капсулите за џвакање KIDZ Omega  се извор на висококвалитетен концентрат од рибино масло богат со Омега-3 масни киселини, EPA и DHA, како и извор на витамини А, Д и Е важни за здравјето на вашето дете, со пријатен вкус на портокал. . KIDZ Omega® е висококвалитетна форма на рибино масло, без нечистотии и токсини, што обезбедува подобрена апсорпција и ефикасност. Заедно со витамините А, Д и Е  помага да се одржи нормалниот раст и развој на детето и целосната благосостојба на детскиот организам.

KIDZ Omega капсулите може да ги користат деца:

  • за правилен невролошки развој
  • со недостаток на ментална стимулација
  • кои имаат слаб фокус и концентрација
  • кои не добиваат доволно хранливи материи од храната поради лошите навики во исхраната
  • кои имаат ослабен имунитет.

Спецификации

Бренд
HEALTH AID

Тежина и димензии

Тежина
0.32 kg

Карактеристики

Состав
Концентрат од рибино масло, лушпа од капсула (навлажнувач (глицерол), средство за желатинирање (желатин), засладувач (ксилитол), средство за зголемување (микрокристална целулоза, пченкарен с
Како да се користи
Деца од 1 до 6 години: 1 капсула на ден. Деца од 6 до 12 години: 2 капсули на ден.

Ананас ID

Шифра на производот
XA4SPWDJM3

EAN /   код

EAN /   код
5019781041374
1.100ДЕН

Опис на производот

Капсулите за џвакање KIDZ Omega  се извор на висококвалитетен концентрат од рибино масло богат со Омега-3 масни киселини, EPA и DHA, како и извор на витамини А, Д и Е важни за здравјето на вашето дете, со пријатен вкус на портокал. . KIDZ Omega® е висококвалитетна форма на рибино масло, без нечистотии и токсини, што обезбедува подобрена апсорпција и ефикасност. Заедно со витамините А, Д и Е  помага да се одржи нормалниот раст и развој на детето и целосната благосостојба на детскиот организам.

KIDZ Omega капсулите може да ги користат деца:

  • за правилен невролошки развој
  • со недостаток на ментална стимулација
  • кои имаат слаб фокус и концентрација
  • кои не добиваат доволно хранливи материи од храната поради лошите навики во исхраната
  • кои имаат ослабен имунитет.

Спецификации

Бренд
HEALTH AID

Тежина и димензии

Тежина
0.32 kg

Карактеристики

Состав
Концентрат од рибино масло, лушпа од капсула (навлажнувач (глицерол), средство за желатинирање (желатин), засладувач (ксилитол), средство за зголемување (микрокристална целулоза, пченкарен с
Како да се користи
Деца од 1 до 6 години: 1 капсула на ден. Деца од 6 до 12 години: 2 капсули на ден.

Ананас ID

Шифра на производот
XA4SPWDJM3

EAN /   код

EAN /   код
5019781041374
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.