Slike HEMOFARM Марсовци со имуно ефект 30 таблети
Slike HEMOFARM Марсовци со имуно ефект 30 таблети

HEMOFARM Марсовци со имуно ефект 30 таблети

ПЗУ Аптека Полин
430ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Таблети за џвакање Марсовци со ImunоEffect ја претставуваат најкомплетната витаминска и минерална формула која ги штити децата од настинки, грип и други вирусни и бактериски инфекции.
Тие содржат единствен комплекс ImunEffect (бета глукан, цинк, витамин Ц, биофлавоноиди) во комбинација со други внимателно одбрани витамини и минерали.
Сите овие компоненти, кои се во препорачаните дневни дози во препаратот Марсовци со ИмунЕфект, ефикасно го зајакнуваат и стимулираат имунолошкиот систем на децата, го подобруваат апетитот и обезбедуваат нормален раст и развој.
Бета глуканот е супстанца од целосно природно потекло која има единствена биолошка улога во зајакнувањето на имунолошкиот систем. Цинкот е многу важен елемент неопходен за правилен раст и силен имунитет. Витаминот Ц е антиоксиданс кој позитивно влијае на одбраната на телото и го штити од настинки и други форми на инфекции. Биофлавоноидите делуваат како антиоксиданти и го подобруваат ефектот на другите компоненти на комплексот ImunEffect. Витаминот А е неопходен за нормален изглед, интегритет и функција на кожата. Витаминот Б комлекс обезбедува виталност, енергија и нормален метаболизам. Витаминот Д3 ја подобрува апсорпцијата на калциумот и неговото вградување во коските и забите. Витаминот Е е антиоксиданс кој придонесува за подобар имунитет. Биотинот обезбедува нормален развој на бројни метаболички функции. Фолната киселина е важна за добар вид и адекватни ментални функции. Јодот е неопходен за правилен метаболизам и развој на интелектуалните способности. Л-лизинот ја подобрува ефикасноста на имунолошкиот систем, ја зголемува апсорпцијата и искористувањето на калциумот. Marsovci sa ImunEffectom содржат и ксилитол, кој на таблетите им дава пријатен, освежителен вкус и позитивно делува на превенција од кариес.
Дозирање: 1 таблета на ден.
Забелешка: Не е наменет за деца под 3 години.
Пакување: 30 таблети во форма на мала марсовака со вкус на портокал

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
P0W3KLHGZS

EAN /   код

EAN /   код
8600097002868
430ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Таблети за џвакање Марсовци со ImunоEffect ја претставуваат најкомплетната витаминска и минерална формула која ги штити децата од настинки, грип и други вирусни и бактериски инфекции.
Тие содржат единствен комплекс ImunEffect (бета глукан, цинк, витамин Ц, биофлавоноиди) во комбинација со други внимателно одбрани витамини и минерали.
Сите овие компоненти, кои се во препорачаните дневни дози во препаратот Марсовци со ИмунЕфект, ефикасно го зајакнуваат и стимулираат имунолошкиот систем на децата, го подобруваат апетитот и обезбедуваат нормален раст и развој.
Бета глуканот е супстанца од целосно природно потекло која има единствена биолошка улога во зајакнувањето на имунолошкиот систем. Цинкот е многу важен елемент неопходен за правилен раст и силен имунитет. Витаминот Ц е антиоксиданс кој позитивно влијае на одбраната на телото и го штити од настинки и други форми на инфекции. Биофлавоноидите делуваат како антиоксиданти и го подобруваат ефектот на другите компоненти на комплексот ImunEffect. Витаминот А е неопходен за нормален изглед, интегритет и функција на кожата. Витаминот Б комлекс обезбедува виталност, енергија и нормален метаболизам. Витаминот Д3 ја подобрува апсорпцијата на калциумот и неговото вградување во коските и забите. Витаминот Е е антиоксиданс кој придонесува за подобар имунитет. Биотинот обезбедува нормален развој на бројни метаболички функции. Фолната киселина е важна за добар вид и адекватни ментални функции. Јодот е неопходен за правилен метаболизам и развој на интелектуалните способности. Л-лизинот ја подобрува ефикасноста на имунолошкиот систем, ја зголемува апсорпцијата и искористувањето на калциумот. Marsovci sa ImunEffectom содржат и ксилитол, кој на таблетите им дава пријатен, освежителен вкус и позитивно делува на превенција од кариес.
Дозирање: 1 таблета на ден.
Забелешка: Не е наменет за деца под 3 години.
Пакување: 30 таблети во форма на мала марсовака со вкус на портокал

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
P0W3KLHGZS

EAN /   код

EAN /   код
8600097002868

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.