Slike ХЕМОФАРМ Пробиотик А10
Slike ХЕМОФАРМ Пробиотик А10

ХЕМОФАРМ Пробиотик А10

ПЗУ Аптека Полин
200ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Пробиотикот е додаток во исхраната кој ја збогатува цревната микрофлора и на тој начин придонесува за зачувување на здравјето и функцијата на дигестивниот тракт. Содржи внимателно избалансирана мешавина од 3 видови на пробиотски бактерии, природни жители на цревната микрофлора.

Пробиотиците се препорачуваат за возрасни и деца, особено кога постои ризик од нарушување на природниот состав и рамнотежа на микрофлората или во ситуации кога е неопходно да се врати цревната микрофлора веќе оштетена од дејството на различни внатрешни или надворешни фактори како што се вишок стомачна киселина, жолчни соли, изменета или неправилна исхрана, несоодветен квалитет на водата за пиење, земање некои лекови, настинки и инфекции, привремена промена на местото на живеење или климатски услови.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Карактеристики

Квантитет
10 капсули
Како да се користи
Вообичаената доза за возрасни и деца е 1 капсула дневно, без оглед на оброкот.

Ананас ID

Шифра на производот
GO04KUVOIX

EAN /   код

EAN /   код
8600101515131
200ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Пробиотикот е додаток во исхраната кој ја збогатува цревната микрофлора и на тој начин придонесува за зачувување на здравјето и функцијата на дигестивниот тракт. Содржи внимателно избалансирана мешавина од 3 видови на пробиотски бактерии, природни жители на цревната микрофлора.

Пробиотиците се препорачуваат за возрасни и деца, особено кога постои ризик од нарушување на природниот состав и рамнотежа на микрофлората или во ситуации кога е неопходно да се врати цревната микрофлора веќе оштетена од дејството на различни внатрешни или надворешни фактори како што се вишок стомачна киселина, жолчни соли, изменета или неправилна исхрана, несоодветен квалитет на водата за пиење, земање некои лекови, настинки и инфекции, привремена промена на местото на живеење или климатски услови.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Карактеристики

Квантитет
10 капсули
Како да се користи
Вообичаената доза за возрасни и деца е 1 капсула дневно, без оглед на оброкот.

Ананас ID

Шифра на производот
GO04KUVOIX

EAN /   код

EAN /   код
8600101515131
Понуди од други продавачи за истиот производ
ХЕМОФАРМ Пробиотик А10
ХЕМОФАРМ Пробиотик А10
257ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
ХЕМОФАРМ Пробиотик А10
ХЕМОФАРМ Пробиотик А10
257ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.