Selected image for HERBA NATURA Масло oд црно семе 125ml

HERBA NATURA Масло oд црно семе 125ml

420ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Маслото од црно семе е најсилен природен зајакнувач на имунолошкиот систем, кој има изразено антиалергиско, антибактериско, антивирусно, антифунгално, антивоспалително, антипиретично и др. дејства. Особено се препорачува како превенција во сезона на грип и настинка. Содржи Омега 6 и Омега 9 масни киселини, потоа калциум, цинк, бакар, железо, фосфор, витамините Б1, Б2, Б3, Б6 и Б9 и други витамини и минерали, а главна состојка е Thymoquinon. Се добива со метод на ладна екстракција, 100% природно. Маслото од црно семе се користи при:
автоимуни заболувања;
намалување на симптомите на алергии;
намалување на последиците од хемотерапија и зрачење;
дијабетис и стабилизирање на крвниот притисок;
детоксификација на организмот;
смирување на кашлица и астма;
покачена телесна температура;
ревматски и мускулноскелетни нарушувања;
регулирање на холестеролот, мастите и триглицеридите во крвта;
регулирање на работата на дигестивниот тракт;
невролошки пореметувања и артритис;
габични инфекции, псоријаза и дерматитис и др.

Спецификации

Бренд
HERBA NATURA

Тежина и димензии

Тежина
0.16 kg

Ананас ID

Шифра на производот
WU6SPEQEDL

EAN /   код

EAN /   код
5318000006447
420ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
Маслото од црно семе е најсилен природен зајакнувач на имунолошкиот систем, кој има изразено антиалергиско, антибактериско, антивирусно, антифунгално, антивоспалително, антипиретично и др. дејства. Особено се препорачува како превенција во сезона на грип и настинка. Содржи Омега 6 и Омега 9 масни киселини, потоа калциум, цинк, бакар, железо, фосфор, витамините Б1, Б2, Б3, Б6 и Б9 и други витамини и минерали, а главна состојка е Thymoquinon. Се добива со метод на ладна екстракција, 100% природно. Маслото од црно семе се користи при:
автоимуни заболувања;
намалување на симптомите на алергии;
намалување на последиците од хемотерапија и зрачење;
дијабетис и стабилизирање на крвниот притисок;
детоксификација на организмот;
смирување на кашлица и астма;
покачена телесна температура;
ревматски и мускулноскелетни нарушувања;
регулирање на холестеролот, мастите и триглицеридите во крвта;
регулирање на работата на дигестивниот тракт;
невролошки пореметувања и артритис;
габични инфекции, псоријаза и дерматитис и др.

Спецификации

Бренд
HERBA NATURA

Тежина и димензии

Тежина
0.16 kg

Ананас ID

Шифра на производот
WU6SPEQEDL

EAN /   код

EAN /   код
5318000006447
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.