Selected image for HERBA Natura-масло од диво оригано ml масло , 10 ml

HERBA Natura-масло од диво оригано ml масло , 10 ml

656ДЕН

Опис на производот

Својства на маслото од диво оригано
Маслото од диво оригано е моќен природен антибиотик, конкурент на најсилните конвенционални антибиотици. Докажано е дека основната состојка на маслото од диво оригано – carvacrol, има сили антивирусни, антифунгални, антибактериски и антипаразитски својства и ефикасно уништува над триесет видови на микроорганизми (бактерии, вируси, габи). Ефикасно ги спречува грипот и настинките, помага при воспаленија, намалување на болката и избегнување на инфекции.
Начин на употреба на маслото од диво оригано
Маслото од диво оригано задолжително се користи разредено, најчесто со некое базично масло (маслиново, ленено, кокосово, бадемово). За превентивна употреба се зема еднаш на ден по 4 капки, растворено во една кафена лажица базично масло. При утврдени заболувања се зема најмногу до 4 капки од маслото од диво оригано растворено во една кафена лажица базично масло и се конзумира 3 пати на ден континуирано во период не подолг од 15 дена. До следната употреба на маслото од диво оригано, се прави пауза од 10 дена. Деца до 12 годишна возраст, смеат да го употребуваат маслото од диво оригано, но половина од препорачаната дневна доза за возрасни.
Напомена:
Сите информации околу својствата, индикациите и начинот на употреба на маслото од диво оригано се засноваат на стручната литература и на светски интернет страници посветени на лековити билки и здрав живот. Содржините се од информативен карактер и не се наменети за дијагностицирање или лекување. Одлуката да се користи маслото од диво оригано е одговорност на читателот.
Мерки на претпазливост:
Маслото од диво оригано треба да се чува на суво и темно место, недостапно за деца. Не се препорачува кај трудници и доилки, затоа што карвакролот влијае на железото во крвта; кај деца до три годишна возраст; и кај луѓе со зголемен крвен притисок и срцево-болните, затоа што може да предизвика забрзано чукање на срцето. При конзумирање не треба да се меша со сок од лимон.

Спецификации

Бренд
HERBA

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
UL47XSO6ZA

EAN /   код

EAN /   код
5318000006454
656ДЕН

Опис на производот

Својства на маслото од диво оригано
Маслото од диво оригано е моќен природен антибиотик, конкурент на најсилните конвенционални антибиотици. Докажано е дека основната состојка на маслото од диво оригано – carvacrol, има сили антивирусни, антифунгални, антибактериски и антипаразитски својства и ефикасно уништува над триесет видови на микроорганизми (бактерии, вируси, габи). Ефикасно ги спречува грипот и настинките, помага при воспаленија, намалување на болката и избегнување на инфекции.
Начин на употреба на маслото од диво оригано
Маслото од диво оригано задолжително се користи разредено, најчесто со некое базично масло (маслиново, ленено, кокосово, бадемово). За превентивна употреба се зема еднаш на ден по 4 капки, растворено во една кафена лажица базично масло. При утврдени заболувања се зема најмногу до 4 капки од маслото од диво оригано растворено во една кафена лажица базично масло и се конзумира 3 пати на ден континуирано во период не подолг од 15 дена. До следната употреба на маслото од диво оригано, се прави пауза од 10 дена. Деца до 12 годишна возраст, смеат да го употребуваат маслото од диво оригано, но половина од препорачаната дневна доза за возрасни.
Напомена:
Сите информации околу својствата, индикациите и начинот на употреба на маслото од диво оригано се засноваат на стручната литература и на светски интернет страници посветени на лековити билки и здрав живот. Содржините се од информативен карактер и не се наменети за дијагностицирање или лекување. Одлуката да се користи маслото од диво оригано е одговорност на читателот.
Мерки на претпазливост:
Маслото од диво оригано треба да се чува на суво и темно место, недостапно за деца. Не се препорачува кај трудници и доилки, затоа што карвакролот влијае на железото во крвта; кај деца до три годишна возраст; и кај луѓе со зголемен крвен притисок и срцево-болните, затоа што може да предизвика забрзано чукање на срцето. При конзумирање не треба да се меша со сок од лимон.

Спецификации

Бренд
HERBA

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
UL47XSO6ZA

EAN /   код

EAN /   код
5318000006454
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.