Slike JGL Карбомед таблети 30 x 150 мг
Slike JGL Карбомед таблети 30 x 150 мг

JGL Карбомед таблети 30 x 150 мг

Anni Farm
210ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Карбомед таблети се користат за лекување на дијареа и надуеност. Активната супстанција во Карбомед таблетите е активиран медицински јаглен. Припаѓа на групата лекови со назив цревни адсорбенси. Активираниот медицински јаглен делува така што на својата површина ги привлекува и задржува гасовите од дигестивниот систем како и отровните материи кои си создаваат предизвикувачите на дијареа. На тој начин се помага нивното отстранување на организмот.

Спецификации

Бренд
JGL

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
4ZFNUOB927

EAN /   код

EAN /   код
3858881058606
210ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Карбомед таблети се користат за лекување на дијареа и надуеност. Активната супстанција во Карбомед таблетите е активиран медицински јаглен. Припаѓа на групата лекови со назив цревни адсорбенси. Активираниот медицински јаглен делува така што на својата површина ги привлекува и задржува гасовите од дигестивниот систем како и отровните материи кои си создаваат предизвикувачите на дијареа. На тој начин се помага нивното отстранување на организмот.

Спецификации

Бренд
JGL

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
4ZFNUOB927

EAN /   код

EAN /   код
3858881058606

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.