Selected image for JGL Prolife -7 флакони ампули за орална употреба 10ml, 7 парчиња

JGL Prolife -7 флакони ампули за орална употреба 10ml, 7 парчиња

399ДЕН

Опис на производот

Prolife 10 Forte FLACONCINI е избалансирана мешавина од 10 видови живи бактерии на млечна киселина, за вкупно 10 милијарди живи клетки на дневна доза (1 шише).
Помага да се врати природниот баланс на бактериската флора што може да биде компромитиран, предизвикувајќи дијареја, колики, запек или абдоминална надуеност:
- додека земавте антибиотици и лекови,
- поради нетолеранција на храна или проблеми со цревата.
Ја обезбедува виталноста на млечните киселини бактерии до датумот на истекување на производот.
Процес на суво полнење: за време на подготовката шишето се полни додека производот е заштитен од влажност
3 фазно шише: специјалното капаче за мерење го намалува нивото на влажност и гарантира дека млечните киселини остануваат живи до датумот на истекување на производот.
Колку и како?
1 шише на ден после јадење. Измешајте ја содржината на капачето за мерење со онаа на шишето. Протресете 15 секунди.
Земете Prolife 10 Forte после јадење, за да ги задржите бактериите на млечна киселина поинтензивни и поефикасни подолго.

Спецификации

Бренд
JGL

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Ананас ID

Шифра на производот
SWM6X0S4L5

EAN /   код

EAN /   код
3856013218881
399ДЕН

Опис на производот

Prolife 10 Forte FLACONCINI е избалансирана мешавина од 10 видови живи бактерии на млечна киселина, за вкупно 10 милијарди живи клетки на дневна доза (1 шише).
Помага да се врати природниот баланс на бактериската флора што може да биде компромитиран, предизвикувајќи дијареја, колики, запек или абдоминална надуеност:
- додека земавте антибиотици и лекови,
- поради нетолеранција на храна или проблеми со цревата.
Ја обезбедува виталноста на млечните киселини бактерии до датумот на истекување на производот.
Процес на суво полнење: за време на подготовката шишето се полни додека производот е заштитен од влажност
3 фазно шише: специјалното капаче за мерење го намалува нивото на влажност и гарантира дека млечните киселини остануваат живи до датумот на истекување на производот.
Колку и како?
1 шише на ден после јадење. Измешајте ја содржината на капачето за мерење со онаа на шишето. Протресете 15 секунди.
Земете Prolife 10 Forte после јадење, за да ги задржите бактериите на млечна киселина поинтензивни и поефикасни подолго.

Спецификации

Бренд
JGL

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Ананас ID

Шифра на производот
SWM6X0S4L5

EAN /   код

EAN /   код
3856013218881
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.