0 thumbnail image for JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale
1 thumbnail image for JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale
2 thumbnail image for JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale
Selected image for JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale
Selected image for JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale
Selected image for JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale

JOIE Седиште I-Trillo 100-150см Shale

ЕНЦИ МЕНЦИ
7.490ДЕН

Боја:Црна

Опис на производот

Со Joie I-Trillo добивате напредно седиште кое не дозволува компромиси.
Вашиот мал придружник не само што седи удобно, туку е во движење на највисоко безбедносно ниво.
Потпирачот за глава Tri-Protect™ со своите три заштитни слоеви ја опкружува главата и вратот на вашето дете и на тој начин заштитува оптимално.
Елементите за заштита од страничен удар Guard Surround Safety™ ја апсорбираат енергијата во случај на судир и на тој начин ги штитат главата, градите и карлицата на вашето дете. И не само тоа!
Безбедноста е добра - безбедноста и удобноста се подобри!
Затоа, со само една рачка можете да го прилагодите потпирачот за глава на 10 нивоа во висина и секогаш оптимално да се прилагодувате на висината на вашето дете - помеѓу 100 и 150 cm е можно со I-Trillo и тоа е исто така максимално погодно.
И ова е важно на секое патување, без разлика дали сте само во движење или имате долго растојание пред вас.
Странично интегрираните држачи за чаши и играчки обезбедуваат врвно чувство за се вклучено.
Патем: I-Trillo го прицврстувате лесно и без многу напор со ременот на вашето возило.
Упатството за појас е само-објаснливо и толку добро се карактеризира што всушност не можете да направите грешки при врзување на вашето дете.
На врвот доаѓа карактеристика што родителите ќе ја сакаат: многу лесно можете да го исчистите седиштето и да продолжите со патувањето.
До три I-trillo се вклопуваат рамо до рамо на задното седиште на автомобил со три i-size.
Карактеристики на детското седиште Joie i-Trillo:
Guard Surround Safety™ заштита од страничен удар
Интуитивен водич за појасот
Наслон за глава со Tri-Protect безбедносен концепт со мемориска пена
Прилагодлив потпирач за глава на 10 нивоа
Потпирачи за раце од двете страни - обложени
Навлака што може да се пере во машина

Карактеристики:
соодветна висина 100-150 см
Сертификација според ECE R129 / 03 i-Size
Тежина: 4,5 кг
ДxШxВ: 40 x 48-55 x 62-83 cm

Спецификации

Бренд
Joie

Тежина и димензии

Ширина
4.6 mm

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Унисекс
Без БПА
Да

Ананас ID

Шифра на производот
NI3LZ1XI9U

EAN /   код

EAN /   код
AN1LMWYTHG
7.490ДЕН

Опис на производот

Со Joie I-Trillo добивате напредно седиште кое не дозволува компромиси.
Вашиот мал придружник не само што седи удобно, туку е во движење на највисоко безбедносно ниво.
Потпирачот за глава Tri-Protect™ со своите три заштитни слоеви ја опкружува главата и вратот на вашето дете и на тој начин заштитува оптимално.
Елементите за заштита од страничен удар Guard Surround Safety™ ја апсорбираат енергијата во случај на судир и на тој начин ги штитат главата, градите и карлицата на вашето дете. И не само тоа!
Безбедноста е добра - безбедноста и удобноста се подобри!
Затоа, со само една рачка можете да го прилагодите потпирачот за глава на 10 нивоа во висина и секогаш оптимално да се прилагодувате на висината на вашето дете - помеѓу 100 и 150 cm е можно со I-Trillo и тоа е исто така максимално погодно.
И ова е важно на секое патување, без разлика дали сте само во движење или имате долго растојание пред вас.
Странично интегрираните држачи за чаши и играчки обезбедуваат врвно чувство за се вклучено.
Патем: I-Trillo го прицврстувате лесно и без многу напор со ременот на вашето возило.
Упатството за појас е само-објаснливо и толку добро се карактеризира што всушност не можете да направите грешки при врзување на вашето дете.
На врвот доаѓа карактеристика што родителите ќе ја сакаат: многу лесно можете да го исчистите седиштето и да продолжите со патувањето.
До три I-trillo се вклопуваат рамо до рамо на задното седиште на автомобил со три i-size.
Карактеристики на детското седиште Joie i-Trillo:
Guard Surround Safety™ заштита од страничен удар
Интуитивен водич за појасот
Наслон за глава со Tri-Protect безбедносен концепт со мемориска пена
Прилагодлив потпирач за глава на 10 нивоа
Потпирачи за раце од двете страни - обложени
Навлака што може да се пере во машина

Карактеристики:
соодветна висина 100-150 см
Сертификација според ECE R129 / 03 i-Size
Тежина: 4,5 кг
ДxШxВ: 40 x 48-55 x 62-83 cm

Спецификации

Бренд
Joie

Тежина и димензии

Ширина
4.6 mm

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Унисекс
Без БПА
Да

Ананас ID

Шифра на производот
NI3LZ1XI9U

EAN /   код

EAN /   код
AN1LMWYTHG
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.