Selected image for KRKA Далерон сируп сируп, 100 ml

KRKA Далерон сируп сируп, 100 ml

175ДЕН

Опис на производот

Суспензијата Далерон содржи парацетамол кој ја инхибира синтезата на простагландините во централниот нервен систем, со тоа ја намалува покачената телесна температура и ја ублажува болката.
Поради ефикасното и безбедно дејство на парацетамолот, лекот е особено погоден за деца.
Ја намалува покачената телесна температура која се јавува при бактериски и вирусни инфекции.
Овој лек ублажува умерена болка која е резултат на некоја повреда, или пак на некоја лекарска или заболекарска интервенција.

Спецификации

Бренд
KRKA

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
Z8W3KVT8TQ

EAN /   код

EAN /   код
3838989555955
175ДЕН

Опис на производот

Суспензијата Далерон содржи парацетамол кој ја инхибира синтезата на простагландините во централниот нервен систем, со тоа ја намалува покачената телесна температура и ја ублажува болката.
Поради ефикасното и безбедно дејство на парацетамолот, лекот е особено погоден за деца.
Ја намалува покачената телесна температура која се јавува при бактериски и вирусни инфекции.
Овој лек ублажува умерена болка која е резултат на некоја повреда, или пак на некоја лекарска или заболекарска интервенција.

Спецификации

Бренд
KRKA

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
Z8W3KVT8TQ

EAN /   код

EAN /   код
3838989555955
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.