Selected image for KRKA Налгесин таблета, 275 mg х 10

KRKA Налгесин таблета, 275 mg х 10

110ДЕН

Опис на производот

Налгесин С е лек кој ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура. Делува така што го спречува создавањето на простангландините. Таблетите се лесно растворливи што овозможува брзо отпочнување на дејството. Ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура при: главоболка и забоболка, болки во мускулите, зглобовите и ‘рбетот, превенција и ослободување од мигрена, менструална болка, болки во мускулите и зглобовите, кои се резултат на настинка и грип, како дополнителна терапија при инфекции за намалување на болката, воспалението и покачена телесна температура.

Спецификации

Бренд
KRKA

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
PEV3KL09LW

EAN /   код

EAN /   код
3837000006506
110ДЕН

Опис на производот

Налгесин С е лек кој ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура. Делува така што го спречува создавањето на простангландините. Таблетите се лесно растворливи што овозможува брзо отпочнување на дејството. Ослободува од болка и воспаление и ја намалува покачената телесна температура при: главоболка и забоболка, болки во мускулите, зглобовите и ‘рбетот, превенција и ослободување од мигрена, менструална болка, болки во мускулите и зглобовите, кои се резултат на настинка и грип, како дополнителна терапија при инфекции за намалување на болката, воспалението и покачена телесна температура.

Спецификации

Бренд
KRKA

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
PEV3KL09LW

EAN /   код

EAN /   код
3837000006506
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.