Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml
Slike LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml

LA ROCHE POSAY Регенерирачки обновувачки серум за лице B3 30 ml

Anni Farm
2.816ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Ретинол Б3 серумот е уникатен комплекс од чист ретинол и постепено ослободување на ретинол за континуирано и моќно дејство против брчки. Во комбинација со витамин Б3, обезбедува ефикасна регенерација. Оптималната толеранција е клинички докажана дури и на чувствителна кожа и потврдена од корисниците. Ретинолот е златен стандард меѓу дерматолошките состојки кои ја обновуваат кожата и делуваат на длабоките брчки. Комбинацијата на чист и постепено ослободување на ретинол обезбедува континуирана испорака на значајни корективни дози, истовремено почитувајќи го прагот на толеранција на кожата. Витаминот Б3 е активна состојка за зајакнување на бариерата на кожата која интензивно ја смирува кожата и го намалува црвенилото. Глицеринот е хидратантна активна состојка која помага во обновување и заштита на бариерата на кожата. По користењето на серумот, кожата ја враќа цврстината, еластичноста и свежа и здрава боја, а се намалуваат брчките и фините линии.

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете навечер, на лицето и вратот. Употреба во комбинација со производ за заштита од сонце (SPF >15).
Фактор за заштита од сонце spf
15
Состојки
aqua / water • glycerin • cyclohexasiloxane • alcohol denat • pentylene glycol • niacinamide • dimethicone • glycine soja oil / soybean oil • ppg-6-decyltetradeceth-30 • sodium hyaluronate retinol • adenosine • ammonium polyacryloyldimethyl • taurate • caprylyl glycol • citric acid • trisodium ethylenediamine disuccinate • xanthan gum • polys ilicone-11 • retinyl palmitate tocopherol • phenoxyethanol • parfum / fragrance.

Тежина

Волумен
30 ml

Ананас ID

Шифра на производот
ICF6CVXHQ3

EAN /   код

EAN /   код
3337875694469
2.816ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Ретинол Б3 серумот е уникатен комплекс од чист ретинол и постепено ослободување на ретинол за континуирано и моќно дејство против брчки. Во комбинација со витамин Б3, обезбедува ефикасна регенерација. Оптималната толеранција е клинички докажана дури и на чувствителна кожа и потврдена од корисниците. Ретинолот е златен стандард меѓу дерматолошките состојки кои ја обновуваат кожата и делуваат на длабоките брчки. Комбинацијата на чист и постепено ослободување на ретинол обезбедува континуирана испорака на значајни корективни дози, истовремено почитувајќи го прагот на толеранција на кожата. Витаминот Б3 е активна состојка за зајакнување на бариерата на кожата која интензивно ја смирува кожата и го намалува црвенилото. Глицеринот е хидратантна активна состојка која помага во обновување и заштита на бариерата на кожата. По користењето на серумот, кожата ја враќа цврстината, еластичноста и свежа и здрава боја, а се намалуваат брчките и фините линии.

Спецификации

Бренд
LA ROCHE POSAY

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете навечер, на лицето и вратот. Употреба во комбинација со производ за заштита од сонце (SPF >15).
Фактор за заштита од сонце spf
15
Состојки
aqua / water • glycerin • cyclohexasiloxane • alcohol denat • pentylene glycol • niacinamide • dimethicone • glycine soja oil / soybean oil • ppg-6-decyltetradeceth-30 • sodium hyaluronate retinol • adenosine • ammonium polyacryloyldimethyl • taurate • caprylyl glycol • citric acid • trisodium ethylenediamine disuccinate • xanthan gum • polys ilicone-11 • retinyl palmitate tocopherol • phenoxyethanol • parfum / fragrance.

Тежина

Волумен
30 ml

Ананас ID

Шифра на производот
ICF6CVXHQ3

EAN /   код

EAN /   код
3337875694469
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.