Slike LOCO CROCO Друштвена игра Monster catcher
Slike LOCO CROCO Друштвена игра Monster catcher

LOCO CROCO Друштвена игра Monster catcher

Loco Croco
550ДЕН

Боја:Шарена

Информации за испорака

Опис на производот

• Одлична забавна и едукативна игра за сите возрасти.
• На почетокот на играта, сите картички се мешаат и се ставаат на масата со лицето надолу. Секоја картичка има сликичка на неа. Играчите наизменично отвoраат две картички по желба, обидувајќи се да најдат пар - две картички со иста сликичка. Ако играчот најде пар, го задржува и продолжува со својот ред. Ако не најде пар, картичките се враќаат со лицето надолу и играта преминува на следниот играч.
• Целта на играта е да се соберат најмногу пар картички и при тоа да се запамти позицијата на различните сликички на картичките.
• Помага во развивањето на концентрацијата и меморијата.
• Наменет е за 2 до 4 играчи.
• Производот не користи батерии.
• Димензии на производот: 25х5х30см.
• Димензии на пакувањето: 32х5х1см.

Спецификации

Бренд
LOCO CROCO

Карактеристики

Боја на производот
Шарена
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
RT0NJBM9TW

EAN /   код

EAN /   код
AN4XD9ICRC
550ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Одлична забавна и едукативна игра за сите возрасти.
• На почетокот на играта, сите картички се мешаат и се ставаат на масата со лицето надолу. Секоја картичка има сликичка на неа. Играчите наизменично отвoраат две картички по желба, обидувајќи се да најдат пар - две картички со иста сликичка. Ако играчот најде пар, го задржува и продолжува со својот ред. Ако не најде пар, картичките се враќаат со лицето надолу и играта преминува на следниот играч.
• Целта на играта е да се соберат најмногу пар картички и при тоа да се запамти позицијата на различните сликички на картичките.
• Помага во развивањето на концентрацијата и меморијата.
• Наменет е за 2 до 4 играчи.
• Производот не користи батерии.
• Димензии на производот: 25х5х30см.
• Димензии на пакувањето: 32х5х1см.

Спецификации

Бренд
LOCO CROCO

Карактеристики

Боја на производот
Шарена
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
RT0NJBM9TW

EAN /   код

EAN /   код
AN4XD9ICRC
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.