0 thumbnail image for Magnetrans директни гранули 375mg - 20 кесички
1 thumbnail image for Magnetrans директни гранули 375mg - 20 кесички
Selected image for Magnetrans директни гранули 375mg - 20 кесички
Selected image for Magnetrans директни гранули 375mg - 20 кесички

Magnetrans директни гранули 375mg - 20 кесички

180ДЕН

Опис на производот

• МАГНЕЗИУМ: Директните гранули Magnetrans содржат 375 mg магнезиум, клучен минерал за вашето здравје. Магнезиумот е од суштинско значење за над 300 метаболички процеси во вашето тело, помагајќи ви да ја одржите виталноста и енергијата.

• СТРЕС И ТЕНЗИЈА: Доколку често се наоѓате во стресни ситуации или чувствувате хронична напнатост, овие гранули можат да ви бидат сојузник. Магнезиумот има смирувачки ефект и помага во одржување на менталното здравје.

• КОФЕИНСКИ ПИЈАЛАЦИ: Дали сте љубител на кафе или црн чај? Бидете свесни дека овие пијалоци можат да придонесат за недостаток на магнезиум. Со редовно земање на гранули Magnetrans, можете да го надополните овој важен минерал.

• ЗДРАВИ КОСКИ: Не само што придонесува за вашата ментална рамнотежа, магнезиумот е неопходен и за одржување на здравјето на коските. Добијте ја вашата дневна доза за силен скелет.

• УМОР И ВОЗНЕМИРУВАЊЕ: Дали често се чувствувате уморно или вознемирено? Гранулите Магнетранс можат да помогнат во намалувањето на овие симптоми, давајќи ви чувство на олеснување и подобрување на вашата општа состојба.

Директните гранули Magnetrans се тука за да ви помогнат да се справите со секојдневните предизвици. Магнезиумот во овие гранули е ваш сојузник во борбата против заморот, стресот и за зачувување на здравјето на коските. Едноставно растворете ги во вода и уживајте во нивните благодети.

Одвојте момент за себе и погрижете се вашето тело да има се што му треба. Гранулите Magnetrans се практични и лесни за консумирање, идеални за брз и зафатен начин на живот. Не дозволувајте недостатокот на магнезиум да ја наруши вашата рамнотежа.

Здравјето е вашето најголемо богатство, а гранулите Магнетранс се тука да ви помогнат да го заштитите. Не чекајте да се појават симптоми на дефицит - бидете проактивни и поддржете го вашето тело на вистински начин.

Зошто да не започнете да се грижите за вашето здравје уште денес? Додадете Magnetrans директни гранули во вашата дневна рутина и почувствувајте ја разликата.

Спецификации

Бренд
STADA

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Карактеристики

Состојки
75 mg магнезиум магнезиум оксид, сорбитол, лимонска киселина, ароми, магнезиумови соли на масни киселини, аспартам.
Како да се користи
Со директно консумирање од кесичката еднаш дневно.

Ананас ID

Шифра на производот
KKZ3KL3NYY

EAN /   код

EAN /   код
4011548016121
180ДЕН

Опис на производот

• МАГНЕЗИУМ: Директните гранули Magnetrans содржат 375 mg магнезиум, клучен минерал за вашето здравје. Магнезиумот е од суштинско значење за над 300 метаболички процеси во вашето тело, помагајќи ви да ја одржите виталноста и енергијата.

• СТРЕС И ТЕНЗИЈА: Доколку често се наоѓате во стресни ситуации или чувствувате хронична напнатост, овие гранули можат да ви бидат сојузник. Магнезиумот има смирувачки ефект и помага во одржување на менталното здравје.

• КОФЕИНСКИ ПИЈАЛАЦИ: Дали сте љубител на кафе или црн чај? Бидете свесни дека овие пијалоци можат да придонесат за недостаток на магнезиум. Со редовно земање на гранули Magnetrans, можете да го надополните овој важен минерал.

• ЗДРАВИ КОСКИ: Не само што придонесува за вашата ментална рамнотежа, магнезиумот е неопходен и за одржување на здравјето на коските. Добијте ја вашата дневна доза за силен скелет.

• УМОР И ВОЗНЕМИРУВАЊЕ: Дали често се чувствувате уморно или вознемирено? Гранулите Магнетранс можат да помогнат во намалувањето на овие симптоми, давајќи ви чувство на олеснување и подобрување на вашата општа состојба.

Директните гранули Magnetrans се тука за да ви помогнат да се справите со секојдневните предизвици. Магнезиумот во овие гранули е ваш сојузник во борбата против заморот, стресот и за зачувување на здравјето на коските. Едноставно растворете ги во вода и уживајте во нивните благодети.

Одвојте момент за себе и погрижете се вашето тело да има се што му треба. Гранулите Magnetrans се практични и лесни за консумирање, идеални за брз и зафатен начин на живот. Не дозволувајте недостатокот на магнезиум да ја наруши вашата рамнотежа.

Здравјето е вашето најголемо богатство, а гранулите Магнетранс се тука да ви помогнат да го заштитите. Не чекајте да се појават симптоми на дефицит - бидете проактивни и поддржете го вашето тело на вистински начин.

Зошто да не започнете да се грижите за вашето здравје уште денес? Додадете Magnetrans директни гранули во вашата дневна рутина и почувствувајте ја разликата.

Спецификации

Бренд
STADA

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Карактеристики

Состојки
75 mg магнезиум магнезиум оксид, сорбитол, лимонска киселина, ароми, магнезиумови соли на масни киселини, аспартам.
Како да се користи
Со директно консумирање од кесичката еднаш дневно.

Ананас ID

Шифра на производот
KKZ3KL3NYY

EAN /   код

EAN /   код
4011548016121
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.