Slike ME:FIRST Изотоничен пијалок 500 g
Slike ME:FIRST Изотоничен пијалок 500 g

ME:FIRST Изотоничен пијалок 500 g

POLLEO SPORT
745ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

E додаток во исхрана.Фирст стандард за квалитет / Пред, за време на или после тренинг / Долготрајна енергија / Без Аспартам / Микс од јаглехидрати и електролити / Баланс на електролити / Енергија / Мускулна функција / Погодно за вегани / Направено во ЕУ / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 31 сервирање /

Магнезиумот придонесува за електролитен баланс, за нормален енергетски метаболизам, за нормална мускулна функција, за намалување на заморот и исцрпеноста.

Состојки: Малтодекстрин, Фруктоза, Декстроза, регулатор на киселост (лимонска киселина), магнезиум (тримагнезиум цитрат), арома, натриум хлорид, агент против стврднување (силициум диоксид), калиум (трикалиум цитрат), боја, (бакар комплекса хлорифила), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка дневно (16 гр) прав во 200 мл вода во шејкер, добро протресете и користете за време на тренинг

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени.

Предупредувањ

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
HHNT2XHABJ

EAN /   код

EAN /   код
3858892293799
745ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

E додаток во исхрана.Фирст стандард за квалитет / Пред, за време на или после тренинг / Долготрајна енергија / Без Аспартам / Микс од јаглехидрати и електролити / Баланс на електролити / Енергија / Мускулна функција / Погодно за вегани / Направено во ЕУ / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 31 сервирање /

Магнезиумот придонесува за електролитен баланс, за нормален енергетски метаболизам, за нормална мускулна функција, за намалување на заморот и исцрпеноста.

Состојки: Малтодекстрин, Фруктоза, Декстроза, регулатор на киселост (лимонска киселина), магнезиум (тримагнезиум цитрат), арома, натриум хлорид, агент против стврднување (силициум диоксид), калиум (трикалиум цитрат), боја, (бакар комплекса хлорифила), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка дневно (16 гр) прав во 200 мл вода во шејкер, добро протресете и користете за време на тренинг

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени.

Предупредувањ

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
HHNT2XHABJ

EAN /   код

EAN /   код
3858892293799
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.