Slike MITOV Фиброгел 150gr
Slike MITOV Фиброгел 150gr

MITOV Фиброгел 150gr

Anni Farm
450ДЕН

Боја:Крем

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ФИБРОГЕЛ е природен производ, лушпи од семето на растението Plantago ovata.
1. РЕДОВНО ПРАЗНЕЊЕ НА ЦРЕВАТА!
ФИБРОГЕЛ е природен лаксатив, односно придонесува за здраво и редовно празнење на цревата. Неговиот механизам да дејствување е преку создавање ВОЛУМЕН на изметот. Значи, забрзувањето на перисталтиката не е врз основа на дразнење на цревата, туку врз основа на зголемениот волумен и мекост на изметот. Затоа и не создава зависност, како други лаксативи, туку едноставно ги раздвижува цревата.
2. МЕКА СТОЛИЦА !
Во многу состојби, како на пример кај хемороиди, меката столица многу помага и придонесува да се подобри проблемот кој е поврзан со тврда столица.
3. ПРИРОДНА КОНТРОЛА НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ!
Покрај ефектите на перисталтиката, ФИБРОГЕЛ придонесува за подобра контрола на холестеролот.Имено, кога растителните влакна се движат во цревата, тие имаат капацитет да го врзат холестеролот и да го изнесат од организмот.
КАКО СЕ ЗЕМА?
За забрзување на перисталтиката се препорачува по една лажичка во голема чаша вода после оброк, до три пати на ден. Кога ќе се воспостави добро и редовно празнење на цревата – доза на одржување е една лажичка дневно. Се препорачува да не се остава подолго во чашата вода бидејќи ќе добие гел структура и може да бида малку непријатно за консумирање. Значи, лажичката Фиброгел се додава во голема чаша вода, се размешува и набргу се пие.
Ефектот е видлив во рок од 24 – 42 часа од земањето на првата доза.

Спецификации

Бренд
MITOV

Карактеристики

Боја на производот
Крем

Ананас ID

Шифра на производот
HUEMUPAG4N

EAN /   код

EAN /   код
5318000020214
450ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ФИБРОГЕЛ е природен производ, лушпи од семето на растението Plantago ovata.
1. РЕДОВНО ПРАЗНЕЊЕ НА ЦРЕВАТА!
ФИБРОГЕЛ е природен лаксатив, односно придонесува за здраво и редовно празнење на цревата. Неговиот механизам да дејствување е преку создавање ВОЛУМЕН на изметот. Значи, забрзувањето на перисталтиката не е врз основа на дразнење на цревата, туку врз основа на зголемениот волумен и мекост на изметот. Затоа и не создава зависност, како други лаксативи, туку едноставно ги раздвижува цревата.
2. МЕКА СТОЛИЦА !
Во многу состојби, како на пример кај хемороиди, меката столица многу помага и придонесува да се подобри проблемот кој е поврзан со тврда столица.
3. ПРИРОДНА КОНТРОЛА НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ!
Покрај ефектите на перисталтиката, ФИБРОГЕЛ придонесува за подобра контрола на холестеролот.Имено, кога растителните влакна се движат во цревата, тие имаат капацитет да го врзат холестеролот и да го изнесат од организмот.
КАКО СЕ ЗЕМА?
За забрзување на перисталтиката се препорачува по една лажичка во голема чаша вода после оброк, до три пати на ден. Кога ќе се воспостави добро и редовно празнење на цревата – доза на одржување е една лажичка дневно. Се препорачува да не се остава подолго во чашата вода бидејќи ќе добие гел структура и може да бида малку непријатно за консумирање. Значи, лажичката Фиброгел се додава во голема чаша вода, се размешува и набргу се пие.
Ефектот е видлив во рок од 24 – 42 часа од земањето на првата доза.

Спецификации

Бренд
MITOV

Карактеристики

Боја на производот
Крем

Ананас ID

Шифра на производот
HUEMUPAG4N

EAN /   код

EAN /   код
5318000020214

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.