Selected image for MULTI ESSENCE Витамини и минерали adulti 50+ /30 таблети

MULTI ESSENCE Витамини и минерали adulti 50+ /30 таблети

435ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
MULTI ESSENCE ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ 50+
Состав
Една таблета содржи 13 витамини, 11 минерали и лутеин.
Фармацевтска форма
Трислојни таблети
Дејство
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, биотинот, калциумот, магнезиумот, железото, манганот, бакарот, јодот и фосфорот придонесуваат за нормално искористување на енергијата.
Витаминот Ц, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, фолната киселина, магнезиумот и железото придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, биотинот, магнезиумот, бакарот и јодот придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, фолната киселина, биотинот и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција.
Железото, јодот и цинкот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
Витаминот Ц, витаминот А, витаминот Д, витаминот Б6, витаминот Б12, фолната киселина, железото, цинкот, бакарот и селенот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
Витаминот Ц, витаминот Е, витаминот Б2, цинкот, манганот, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот А, витаминот Б2, ниацинот и биотинот придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, додека биотинот, цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормална коса.
Витаминот К, витаминот Д, калциумот, магнезиумот, цинкот, манганот и фосфорот придонесуваат за одржување нормални коски.
Витаминот Д, калциумот и магнезиумот придонесуваат за одржување нормална мускулна функција и нормални заби
Цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормални нокти.
Витаминот А, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.
Витаминот Д, витаминот Б12, фолната киселина, магнезиумот, железото и цинкот играат улога во процесот на клеточна делба.
Јодот и селенот придонесуваат за нормална тироидна функција.
Витаминот Б6, витаминот Б12 и железото придонесуваат за нормално создавање црвени крвни клетки.
Витаминот Ц дополнително придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на крвните садови, коските, ’рскавицата, непцата, забите и на кожата. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на железо.
Хромот придонесува за одржување нормални нивоа на гликоза во крвта
Употреба
Трислојните таблети MULTI ESSENCE Витамини и минерали за возрасни 50+, како додаток во исхраната, ги задоволуваат зголемените потреби од внесување витамини и минерали кај возрасните лица.
Дозирање и начин на примена
Една таблета дневно да се проголта со малку течност.
Пакување
Картонската кутија содржи 30 таблети (2 блистери) и упатство за употреба.
Регулаторен статус
Додаток во исхраната.

Спецификации

Бренд
MULTI ESSENCE

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
GYXRPXEB2O

EAN /   код

EAN /   код
5310001261511
435ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
MULTI ESSENCE ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ 50+
Состав
Една таблета содржи 13 витамини, 11 минерали и лутеин.
Фармацевтска форма
Трислојни таблети
Дејство
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, биотинот, калциумот, магнезиумот, железото, манганот, бакарот, јодот и фосфорот придонесуваат за нормално искористување на енергијата.
Витаминот Ц, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, фолната киселина, магнезиумот и железото придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, биотинот, магнезиумот, бакарот и јодот придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, фолната киселина, биотинот и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција.
Железото, јодот и цинкот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
Витаминот Ц, витаминот А, витаминот Д, витаминот Б6, витаминот Б12, фолната киселина, железото, цинкот, бакарот и селенот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
Витаминот Ц, витаминот Е, витаминот Б2, цинкот, манганот, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот А, витаминот Б2, ниацинот и биотинот придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, додека биотинот, цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормална коса.
Витаминот К, витаминот Д, калциумот, магнезиумот, цинкот, манганот и фосфорот придонесуваат за одржување нормални коски.
Витаминот Д, калциумот и магнезиумот придонесуваат за одржување нормална мускулна функција и нормални заби
Цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормални нокти.
Витаминот А, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.
Витаминот Д, витаминот Б12, фолната киселина, магнезиумот, железото и цинкот играат улога во процесот на клеточна делба.
Јодот и селенот придонесуваат за нормална тироидна функција.
Витаминот Б6, витаминот Б12 и железото придонесуваат за нормално создавање црвени крвни клетки.
Витаминот Ц дополнително придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на крвните садови, коските, ’рскавицата, непцата, забите и на кожата. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на железо.
Хромот придонесува за одржување нормални нивоа на гликоза во крвта
Употреба
Трислојните таблети MULTI ESSENCE Витамини и минерали за возрасни 50+, како додаток во исхраната, ги задоволуваат зголемените потреби од внесување витамини и минерали кај возрасните лица.
Дозирање и начин на примена
Една таблета дневно да се проголта со малку течност.
Пакување
Картонската кутија содржи 30 таблети (2 блистери) и упатство за употреба.
Регулаторен статус
Додаток во исхраната.

Спецификации

Бренд
MULTI ESSENCE

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
GYXRPXEB2O

EAN /   код

EAN /   код
5310001261511
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.