Selected image for NEUTROGENA Hydro Boost Сет Дневна крема за лице SPF 25, 50ml + Ноќна крем маска Rescue Balm, 50ml
Ново

NEUTROGENA Hydro Boost Сет Дневна крема за лице SPF 25, 50ml + Ноќна крем маска Rescue Balm, 50ml

AНАНАС ШОП
2.680 ДЕНЗаштеда 851 ДЕН
1.829ДЕН
Понудата важи од 03/04/2024 до 02/05/2024

Опис на производот

•Дневна крема за лице SPF 25, 50мл

Водниот гел „Neutrogena® Hydro Boost® City Shield“ со заштитен фактор 25 ја подобрува хидратацијата, ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и ја штити од загадувањето и штетните УВБ и УВА-зраци.
– Неговата навлажнувачка формула, која содржи хијалуронска киселина, ја заштитува и ја зајакнува заштитната бариера на кожата.

-Helioplex® со заштитен фактор 25 нуди супериорна заштита против штетните УВБ и УВА-зраци во споредба со обичните УВ-филтри.
– Неговата формула, која содржи антиоксиданси, ја заштитува кожата од штетите предизвикани од загадувањето и го зачувува младешкиот сјај на кожата.
– Заштитува од оштетување на сонцето: развиено со Helioplex ™ што обезбедува супериорна заштита од штетни UVB и UVA кои можат да предизвикаат предвремено стареење.

Начин на употреба:
Нанесете наутро со кружни движења како последен чекор од постапката за нега на вашето лице. Избегнувајте ја областа околу очите.
Благодарејќи на ултралесната и немрсна текстура, лосионот е идеален за основа пред нанесувањето на шминката.

Состав:
Вода, Глицерин, Хомосалат, Каприлил метикон, Етилхексил Салицилат, Бутил Метоксидибензоилметан, Фенилбензимидазол, Сулфонска киселина, Октокрилен, Натриум акрилоилдиметилтаурат/ВП вкрстен полимер, Силикон диоксид, Натриум хијалуронат, Токоферил ацетат, Дикаприлил карбонат, Глицерил стеарат, стеарет-21, натриум полиакрилат, динатриум EDTA, Натриум хидроксид, Натриум аскорбил фосфат, Токоферол, Бензил алкохол, Хлорфенезин, Феноксиетанол, Парфем, CI 16035, CI 42090.


•Ноќна крем маска Rescue Balm, 50мл

Разбудете се со свежа, хидрирана кожа по само една употреба на маската за спиење која е збогатена со хијалуронска киселина и ботаничка трехалоза.

Помага во ублажување на уморот во текот на ноќта.

Пакување: 50 мл.

Состав: [Pr-0000960], аква, глицерин, бутилен гликол, изононил изононаноат, диметикон, екстракт од кора од лимон од цитрус, зеа мајс скроб, трехалоза, натриум хијалуронат, етилхексилглицерин, хидролизиран зинонил изононаноат, маглимерликонцид, маглимерликонцид nc Глуконат, бакар глуконат, изохексадекан, хидрогенизирани глицериди на палми, диметиконол, сорбитански изостеарат, калиум цетил фосфат, полисорбат 60, натриум лаурет сулфат, акрилати/бехенет-25 метакрилат таксилатилиметил кополимер. Динатриум Ета, натриум хидроксид, токоферол , Натриум метабисулфит, феноксиетанол, парфем.

Спецификации

Бренд
Neutrogena

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Ананас ID

Шифра на производот
A7L1GDHPDJ

EAN /   код

EAN /   код
AN49UUFCWV
2.680 ДЕНЗаштеда 851 ДЕН
1.829ДЕН
Понудата важи од 03/04/2024 до 02/05/2024

Опис на производот

•Дневна крема за лице SPF 25, 50мл

Водниот гел „Neutrogena® Hydro Boost® City Shield“ со заштитен фактор 25 ја подобрува хидратацијата, ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и ја штити од загадувањето и штетните УВБ и УВА-зраци.
– Неговата навлажнувачка формула, која содржи хијалуронска киселина, ја заштитува и ја зајакнува заштитната бариера на кожата.

-Helioplex® со заштитен фактор 25 нуди супериорна заштита против штетните УВБ и УВА-зраци во споредба со обичните УВ-филтри.
– Неговата формула, која содржи антиоксиданси, ја заштитува кожата од штетите предизвикани од загадувањето и го зачувува младешкиот сјај на кожата.
– Заштитува од оштетување на сонцето: развиено со Helioplex ™ што обезбедува супериорна заштита од штетни UVB и UVA кои можат да предизвикаат предвремено стареење.

Начин на употреба:
Нанесете наутро со кружни движења како последен чекор од постапката за нега на вашето лице. Избегнувајте ја областа околу очите.
Благодарејќи на ултралесната и немрсна текстура, лосионот е идеален за основа пред нанесувањето на шминката.

Состав:
Вода, Глицерин, Хомосалат, Каприлил метикон, Етилхексил Салицилат, Бутил Метоксидибензоилметан, Фенилбензимидазол, Сулфонска киселина, Октокрилен, Натриум акрилоилдиметилтаурат/ВП вкрстен полимер, Силикон диоксид, Натриум хијалуронат, Токоферил ацетат, Дикаприлил карбонат, Глицерил стеарат, стеарет-21, натриум полиакрилат, динатриум EDTA, Натриум хидроксид, Натриум аскорбил фосфат, Токоферол, Бензил алкохол, Хлорфенезин, Феноксиетанол, Парфем, CI 16035, CI 42090.


•Ноќна крем маска Rescue Balm, 50мл

Разбудете се со свежа, хидрирана кожа по само една употреба на маската за спиење која е збогатена со хијалуронска киселина и ботаничка трехалоза.

Помага во ублажување на уморот во текот на ноќта.

Пакување: 50 мл.

Состав: [Pr-0000960], аква, глицерин, бутилен гликол, изононил изононаноат, диметикон, екстракт од кора од лимон од цитрус, зеа мајс скроб, трехалоза, натриум хијалуронат, етилхексилглицерин, хидролизиран зинонил изононаноат, маглимерликонцид, маглимерликонцид nc Глуконат, бакар глуконат, изохексадекан, хидрогенизирани глицериди на палми, диметиконол, сорбитански изостеарат, калиум цетил фосфат, полисорбат 60, натриум лаурет сулфат, акрилати/бехенет-25 метакрилат таксилатилиметил кополимер. Динатриум Ета, натриум хидроксид, токоферол , Натриум метабисулфит, феноксиетанол, парфем.

Спецификации

Бренд
Neutrogena

Тежина и димензии

Тежина
0.5 kg

Ананас ID

Шифра на производот
A7L1GDHPDJ

EAN /   код

EAN /   код
AN49UUFCWV
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.