Selected image for NEUTROGENA Сет за чистење лице Hydro Boost Мицеларна вода 400 мл + Hydro Boost Гел-крем за лице 50мл
Ново

NEUTROGENA Сет за чистење лице Hydro Boost Мицеларна вода 400 мл + Hydro Boost Гел-крем за лице 50мл

AНАНАС ШОП
1.800 ДЕНЗаштеда 575 ДЕН
1.225ДЕН
Понудата важи од 03/04/2024 до 02/05/2024

Опис на производот

Мицеларна вода со тројно дејство, за подлабока хидратација. Единствена формула со додадена хијалуронска киселина и три вида мицеларни молекули што дејствуваат во синергија, за тројно дејство:

Ја отстранува шминката, дури и водоотпорна маскара
Ги отстранува нечистотиите и маснотијата
Го подобрува навлажнувањето на кожата
Толку делотворна, толку исклучително нежна што 94% од жените се согласуваат дека кожата им била длабински исчистена по употребата.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано - соодветно за чувствителна кожа
Без парабени, не ги затвара порите
Пакување: 400 мл

Кога навлажнувачката бариера на кожата е ослабена, процентот на вода во кожата се намалува, а тоа доведува до сува и уморна кожа. Подобрете ја хидратацијата на кожата со водениот гел, кој е направен со цел интензивно навлажнување на кожата и помага во зајакнување на отпорноста на влажната бариера на кожата. Благодарение на свежата и лесната текстура слична на вода, кожата е еднакво навлажнета, давајќи нежен сјај што трае во текот на целиот ден.

Хијалуронската киселина ја подобрува хидратацијата
Трехалозата од природно потекло помага при задржување на влажноста
Кожата изгледа здрава, хидрирана и е поотпорна на губење на влажноста
Без масла, не ги затвара порите
Лесна формула
Развиена во соработка со дерматолози
Пакување: 50 мл

Спецификации

Бренд
Neutrogena

Тежина и димензии

Тежина
0.4 kg

Ананас ID

Шифра на производот
MBE6SD5AXG

EAN /   код

EAN /   код
AN3MT3SCVK
1.800 ДЕНЗаштеда 575 ДЕН
1.225ДЕН
Понудата важи од 03/04/2024 до 02/05/2024

Опис на производот

Мицеларна вода со тројно дејство, за подлабока хидратација. Единствена формула со додадена хијалуронска киселина и три вида мицеларни молекули што дејствуваат во синергија, за тројно дејство:

Ја отстранува шминката, дури и водоотпорна маскара
Ги отстранува нечистотиите и маснотијата
Го подобрува навлажнувањето на кожата
Толку делотворна, толку исклучително нежна што 94% од жените се согласуваат дека кожата им била длабински исчистена по употребата.

Дерматолошки и офталмолошки тестирано - соодветно за чувствителна кожа
Без парабени, не ги затвара порите
Пакување: 400 мл

Кога навлажнувачката бариера на кожата е ослабена, процентот на вода во кожата се намалува, а тоа доведува до сува и уморна кожа. Подобрете ја хидратацијата на кожата со водениот гел, кој е направен со цел интензивно навлажнување на кожата и помага во зајакнување на отпорноста на влажната бариера на кожата. Благодарение на свежата и лесната текстура слична на вода, кожата е еднакво навлажнета, давајќи нежен сјај што трае во текот на целиот ден.

Хијалуронската киселина ја подобрува хидратацијата
Трехалозата од природно потекло помага при задржување на влажноста
Кожата изгледа здрава, хидрирана и е поотпорна на губење на влажноста
Без масла, не ги затвара порите
Лесна формула
Развиена во соработка со дерматолози
Пакување: 50 мл

Спецификации

Бренд
Neutrogena

Тежина и димензии

Тежина
0.4 kg

Ананас ID

Шифра на производот
MBE6SD5AXG

EAN /   код

EAN /   код
AN3MT3SCVK
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.