Slike PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g
Slike PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g

PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g

Anni Farm
125ДЕН

Боја:Виолетова

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Помага при регулација на телесната тежина.
Делување : Активните компоненти на кора од крковина и лист од сена (антракинони и нивните редуцирани деривати) ја потикнуваат работата на дебелото црево и со тоа го потикнуваат неговото празнење. Етеричните масла на ким, нане, цвет на камилица и анасон ги релаксираат цревните мускули и го подобруваат ослободувањето од гасови. Сладкиот корен е лесен пургатив па и тој допринесува за празнење на цревата. Плодот од смрека содржи етерични масла кои го потикнуваат бубрежниот епител и влијаат на зголемено излачување на урина. Со оваа комбинација на лековити билки се регулира столицата. Со регулација на столицата не се внесуваат прекумерни калории. Додека пак со зголемено излачување на течностите се регулира телесната тежина.
Состав : Слим Фит чајot содржи:
Лист од сена (Sennae folium)
Кора од крушина (Frangulae cortex)
Лист од нане (Menthae piperitae folium)
Цвет од камилица (Matricariae flos)
Плод од ким (Carvi fructus)
Плод од анасон (Foeniculi fructus)
Сладок корен (Liquiritiae radix)
Плод од смрека (Juniperi fructus)

Спецификации

Бренд
PHARMAMED

Карактеристики

Боја на производот
Виолетова

Ананас ID

Шифра на производот
13MNUR1M38

EAN /   код

EAN /   код
3870132000486
125ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Помага при регулација на телесната тежина.
Делување : Активните компоненти на кора од крковина и лист од сена (антракинони и нивните редуцирани деривати) ја потикнуваат работата на дебелото црево и со тоа го потикнуваат неговото празнење. Етеричните масла на ким, нане, цвет на камилица и анасон ги релаксираат цревните мускули и го подобруваат ослободувањето од гасови. Сладкиот корен е лесен пургатив па и тој допринесува за празнење на цревата. Плодот од смрека содржи етерични масла кои го потикнуваат бубрежниот епител и влијаат на зголемено излачување на урина. Со оваа комбинација на лековити билки се регулира столицата. Со регулација на столицата не се внесуваат прекумерни калории. Додека пак со зголемено излачување на течностите се регулира телесната тежина.
Состав : Слим Фит чајot содржи:
Лист од сена (Sennae folium)
Кора од крушина (Frangulae cortex)
Лист од нане (Menthae piperitae folium)
Цвет од камилица (Matricariae flos)
Плод од ким (Carvi fructus)
Плод од анасон (Foeniculi fructus)
Сладок корен (Liquiritiae radix)
Плод од смрека (Juniperi fructus)

Спецификации

Бренд
PHARMAMED

Карактеристики

Боја на производот
Виолетова

Ананас ID

Шифра на производот
13MNUR1M38

EAN /   код

EAN /   код
3870132000486
Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g
PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g
125ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g
PHARMAMED Слим фит чај 20 x 1,5 g
125ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.