Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Slike Pharmanova Duobiotic A 10 капсули

Pharmanova Duobiotic A 10 капсули

Anni Farm
285ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Duobiotic®, пробиотик, за возрасни и деца постари од 3 години, се користи за одржување на цревната рамнотежа микрофлора и кога е неопходно да се врати оштетената цревна микрофлора со присуство на штетни микроорганизми. Се препорачува и со антибиотска терапија, се користи истовремено со антибиотикот без потреба од прекин во времето на земање. • Ја спречува дијареата и го скратува нејзиното времетраење (акутна дијареа, патничка дијареа или дијареа предизвикана од употреба на антибиотици) • Помага во одржување на здрава цревна микрофлора • Воспоставува природен состав на нарушена цревна микрофлора • Ја подобрува функцијата на цревата и го регулира варењето • Учествува во зајакнувањето на имунитетот и е од корист влијае на здравјето на телото

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Карактеристики

Состојки
Saccharomyces boulardii 5 милијарди и пребиотик инулин 250 mg
Како да се користи
1-2 капсули на ден
Начин на дозирање
1-2 капсули на ден

Ананас ID

Шифра на производот
FO6NUQLA5Q

EAN /   код

EAN /   код
8606004135896
285ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Duobiotic®, пробиотик, за возрасни и деца постари од 3 години, се користи за одржување на цревната рамнотежа микрофлора и кога е неопходно да се врати оштетената цревна микрофлора со присуство на штетни микроорганизми. Се препорачува и со антибиотска терапија, се користи истовремено со антибиотикот без потреба од прекин во времето на земање. • Ја спречува дијареата и го скратува нејзиното времетраење (акутна дијареа, патничка дијареа или дијареа предизвикана од употреба на антибиотици) • Помага во одржување на здрава цревна микрофлора • Воспоставува природен состав на нарушена цревна микрофлора • Ја подобрува функцијата на цревата и го регулира варењето • Учествува во зајакнувањето на имунитетот и е од корист влијае на здравјето на телото

Спецификации

Бренд
Pharmanova

Карактеристики

Состојки
Saccharomyces boulardii 5 милијарди и пребиотик инулин 250 mg
Како да се користи
1-2 капсули на ден
Начин на дозирање
1-2 капсули на ден

Ананас ID

Шифра на производот
FO6NUQLA5Q

EAN /   код

EAN /   код
8606004135896
Понуди од други продавачи за истиот производ
Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
220ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
Pharmanova Duobiotic A 10 капсули
220ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.