Selected image for Prostenal совршени таблети А30

Prostenal совршени таблети А30

590ДЕН

Опис на производот

Индикации:

• Prostenal е додаток во исхраната наменет за мажи и претставува оптимална комбинација на растителни екстракти кои се препорачуваат за зачувување на здравјето на простатата и целиот уринарен систем

• Prostenal особено се препорачува за бенигно зголемување на простата • една од најчестите болести кај мажитеДејство:

• Ги намалува симптомите на зголемена простата

• Го намалува ризикот од уринарни инфекции

• Ја заштитува простатата од слободните радикали

• Го подобрува машкото сексуално здравје

Бенигната хиперплазија (зголемување) на простатата е најчеста болест на машкиот уринарен систем. Околу 50% од луѓето постари од 50 години имаат зголемена простата. Со возраста се зголемува процентот на мажи со овој проблем, а статистиката покажува дека над 90% од мажите над 80 години страдаат од оваа болест. Оваа болест добива сè поголемо општествено-економско значење, го нарушува квалитетот на животот и негативно влијае на сексуалната функција. Во последните години се забележува дека болеста почесто се јавува кај помладите мажи.Начин на употреба:

• 1 таблета на ден, после јадење, со многу течност

• Се препорачува долготрајна употреба

• Подобрување на состојбата се очекува по 3-6 недели од апликацијата

Спецификации

Бренд
Bez brenda

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Карактеристики

Квантитет
30
Состојки
• Екстракт од растително палмето, стандардизиран на 5% ситостерол 160,0 mg • Екстракт од корен од коприва (Urtica dioica) min 5:1240 mg • Цинк 10 mg

Ананас ID

Шифра на производот
VN04KHY8VD

EAN /   код

EAN /   код
8600097002929
590ДЕН

Опис на производот

Индикации:

• Prostenal е додаток во исхраната наменет за мажи и претставува оптимална комбинација на растителни екстракти кои се препорачуваат за зачувување на здравјето на простатата и целиот уринарен систем

• Prostenal особено се препорачува за бенигно зголемување на простата • една од најчестите болести кај мажитеДејство:

• Ги намалува симптомите на зголемена простата

• Го намалува ризикот од уринарни инфекции

• Ја заштитува простатата од слободните радикали

• Го подобрува машкото сексуално здравје

Бенигната хиперплазија (зголемување) на простатата е најчеста болест на машкиот уринарен систем. Околу 50% од луѓето постари од 50 години имаат зголемена простата. Со возраста се зголемува процентот на мажи со овој проблем, а статистиката покажува дека над 90% од мажите над 80 години страдаат од оваа болест. Оваа болест добива сè поголемо општествено-економско значење, го нарушува квалитетот на животот и негативно влијае на сексуалната функција. Во последните години се забележува дека болеста почесто се јавува кај помладите мажи.Начин на употреба:

• 1 таблета на ден, после јадење, со многу течност

• Се препорачува долготрајна употреба

• Подобрување на состојбата се очекува по 3-6 недели од апликацијата

Спецификации

Бренд
Bez brenda

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Карактеристики

Квантитет
30
Состојки
• Екстракт од растително палмето, стандардизиран на 5% ситостерол 160,0 mg • Екстракт од корен од коприва (Urtica dioica) min 5:1240 mg • Цинк 10 mg

Ананас ID

Шифра на производот
VN04KHY8VD

EAN /   код

EAN /   код
8600097002929
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.