Selected image for REPLEKFARM Каноил масло 10% раствор 0.1, 10 Ml

REPLEKFARM Каноил масло 10% раствор 0.1, 10 Ml

1.283ДЕН

Опис на производот

• Производи со ЦБД (канабидиол)
• 100% природни, без психотропно дејство
• Маслените екстракти со ЦБД се категоризирани како гранични производи и можат да се купат во аптеките без рецепт
ШТО ПРЕТСТАВУВА КАНОИЛ® И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА КАНОИЛ® масло
- е маслен екстракт од растението канабис или коноп, што е едногодишно тревесто растение. Маслениот екстракт e со докажано отсуство на пестициди и хербициди во производот.
Екстракцијата се изведува на ниска температура без употреба на органски растворувачи, што обезбедува највисок квалитет на маслениот екстракт.
КАНОИЛ® маслото од коноп може да содржи канабиноиди, примарно CBD (Cannabidiol), CBN (Cannabinol), CBG (Cannabigerol) и нивните карбоксилни соединенија.
Канабиноидите се врзуваат за CB1 и CB2 рецепторите на ендоканабиноидниот систем и предизвикуваат имуномодулаторен ефект (го подобрува имунолошкиот систем).
КАНОИЛ® маслото од коноп може да содржи и терпени, омега масни киселини (омега-3, омега-6, омега-9), флавоноиди, фитостероли, аминокиселини, гликозиди, витамини (А, B1, B2, B6, C, D, Е, F), пигменти, алкани, азотни соединенија кои се важни во изградба на клетките, метаболните процеси, одржување на функцијата на многу системи и целосно подобрување на општата здравствена состојба. КАНОИЛ® маслото од коноп содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) количини под 0,2%.
КАНОИЛ® маслото од коноп може да помогне на организмот при состојби со малигни заболувања, мултиплекс склероза, ХИВ и епилептични синдроми во детска возраст.
КАНОИЛ® CBD маслото од коноп не претставува замена за стандардната пропишана терапија, а посебно не е замена за стандардната терапија при наведените заболувања.
Позитивни ефекти при употреба на КАНОИЛ® маслото од коноп се манифестираат и при:
−Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;
−Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора;
−Ублажува состојби на болка од различно потекло, зарaди неговото противвоспалително дејство.Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести
– помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта, може да помогне во регулирање на покачена концентрација на гликоза во крвта.
ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА
КАНОИЛ® маслото од коноп се зема со капнување под јазик.
Пред употреба треба добро да се протресе.
Пред употреба, шишенцето со маслото треба да се загрее со држење во дланките и убаво да се промеша.

Спецификации

Бренд
REPLEKFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
FGM6X65WGI

EAN /   код

EAN /   код
5310090010038
1.283ДЕН

Опис на производот

• Производи со ЦБД (канабидиол)
• 100% природни, без психотропно дејство
• Маслените екстракти со ЦБД се категоризирани како гранични производи и можат да се купат во аптеките без рецепт
ШТО ПРЕТСТАВУВА КАНОИЛ® И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА КАНОИЛ® масло
- е маслен екстракт од растението канабис или коноп, што е едногодишно тревесто растение. Маслениот екстракт e со докажано отсуство на пестициди и хербициди во производот.
Екстракцијата се изведува на ниска температура без употреба на органски растворувачи, што обезбедува највисок квалитет на маслениот екстракт.
КАНОИЛ® маслото од коноп може да содржи канабиноиди, примарно CBD (Cannabidiol), CBN (Cannabinol), CBG (Cannabigerol) и нивните карбоксилни соединенија.
Канабиноидите се врзуваат за CB1 и CB2 рецепторите на ендоканабиноидниот систем и предизвикуваат имуномодулаторен ефект (го подобрува имунолошкиот систем).
КАНОИЛ® маслото од коноп може да содржи и терпени, омега масни киселини (омега-3, омега-6, омега-9), флавоноиди, фитостероли, аминокиселини, гликозиди, витамини (А, B1, B2, B6, C, D, Е, F), пигменти, алкани, азотни соединенија кои се важни во изградба на клетките, метаболните процеси, одржување на функцијата на многу системи и целосно подобрување на општата здравствена состојба. КАНОИЛ® маслото од коноп содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol) количини под 0,2%.
КАНОИЛ® маслото од коноп може да помогне на организмот при состојби со малигни заболувања, мултиплекс склероза, ХИВ и епилептични синдроми во детска возраст.
КАНОИЛ® CBD маслото од коноп не претставува замена за стандардната пропишана терапија, а посебно не е замена за стандардната терапија при наведените заболувања.
Позитивни ефекти при употреба на КАНОИЛ® маслото од коноп се манифестираат и при:
−Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми;
−Се користи против гадење и повраќање, посебно за време на хемо или зрачна терапија кај малигните заболувања, помага во одржување на балансот на цревната флора;
−Ублажува состојби на болка од различно потекло, зарaди неговото противвоспалително дејство.Може да се употребува и при превенција од кардиоваскуларни болести
– помага при регулирање на крвниот притисок, ја подобрува работата на срцето, делува кардиопротективно, може да помогне во регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта, може да помогне во регулирање на покачена концентрација на гликоза во крвта.
ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА
КАНОИЛ® маслото од коноп се зема со капнување под јазик.
Пред употреба треба добро да се протресе.
Пред употреба, шишенцето со маслото треба да се загрее со држење во дланките и убаво да се промеша.

Спецификации

Бренд
REPLEKFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
FGM6X65WGI

EAN /   код

EAN /   код
5310090010038
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.