Slike SYNERGY Витамин ц/60 x 1000 mg таблети
Slike SYNERGY Витамин ц/60 x 1000 mg таблети

SYNERGY Витамин ц/60 x 1000 mg таблети

Anni Farm
640ДЕН

Боја:Жолта

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ИЗОБИЛСТВО НА БИОЛОШКИ ФУНКЦИИ
Што претставува Vitamin C 1000mg?
Витамин Ц (Аскорбинска киселина) е хидросолубилен есенцијален витамин. Во организмот аскорбинската киселина се оксидира во дехидроаскорбинска киселина. Овие две форми се важни за оксидо-редуктивните процеси во организмот.
Витамин Ц учествува во синтезата на колагенот од коските, забите, кожата, рскавицата, тетивите и крвните садови. Тој е вклучен во многу важни процеси во организмот: синтеза на тирозинот, ковнерзија на фолна во хидроксифолна киселина, во метаболизам на јаглени хидрати, синтеза на липиди и протеини, метаболизмот ма железото, ја зголемува отпорноста кон инфекции и учествува во клеточната респирација.
Витамин Ц ги редуцира простетичните метални јони од многу ензими и има антиоксидативна функција преку неутрализирање на слободните радикали.

Спецификации

Бренд
SYNERGY

Карактеристики

Боја на производот
Жолта

Ананас ID

Шифра на производот
VFZMUMC89N

EAN /   код

EAN /   код
124410203032
640ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ИЗОБИЛСТВО НА БИОЛОШКИ ФУНКЦИИ
Што претставува Vitamin C 1000mg?
Витамин Ц (Аскорбинска киселина) е хидросолубилен есенцијален витамин. Во организмот аскорбинската киселина се оксидира во дехидроаскорбинска киселина. Овие две форми се важни за оксидо-редуктивните процеси во организмот.
Витамин Ц учествува во синтезата на колагенот од коските, забите, кожата, рскавицата, тетивите и крвните садови. Тој е вклучен во многу важни процеси во организмот: синтеза на тирозинот, ковнерзија на фолна во хидроксифолна киселина, во метаболизам на јаглени хидрати, синтеза на липиди и протеини, метаболизмот ма железото, ја зголемува отпорноста кон инфекции и учествува во клеточната респирација.
Витамин Ц ги редуцира простетичните метални јони од многу ензими и има антиоксидативна функција преку неутрализирање на слободните радикали.

Спецификации

Бренд
SYNERGY

Карактеристики

Боја на производот
Жолта

Ананас ID

Шифра на производот
VFZMUMC89N

EAN /   код

EAN /   код
124410203032
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.