Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена
Slike UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена

UFC Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена

POLLEO SPORT
830ДЕН

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена

Opro Gold штитникот за носители на фиксни протези обезбедува конкурентно ниво на заштита и доаѓа во две бои, црна или црвена, што ви овозможува да ја покажете својата храброст и смелост - без разлика дали сте во ринг или во октагон.

Фрактури на заби, истегнување и исекотини на меките ткива треба да бидат последното нешто што ви паѓа на ум на натпреварот. Затоа Opro го направи спортскиот штитник Gold, со издржлив надворешен слој за оптимална заштита од удари и флексибилен внатрешен слој за супериорна удобност и прилагодување.

Kарактеристики:

 Заштита на ниво на конкуренција
Лесно се поставува
Ненадминлив зафат и заштита
Официјално лиценциран производ на УФЦ
Лесен за дизајнирање: Gold штитникот за заби доаѓа со своја подлога што го олеснува процесот на инсталација. По отстранувањето, се создаваат воздушни перничиња за дополнителна удобност и заштита.
Прилагодливост и комфор за време на натпревари: Анатомски поставените фурнири се поставуваат на секој заб додека гризете, обезбедувајќи прилагодено држење за лесно дишење и говор, без потреба од отстранување на штитот.
Супериорна заштита на устата: Дизајнот кој апсорбира удари ви дава доверба во вашиот штитник, оставајќи ви слобода да се концентрирате на она што го правите најдобро.
Антимикробна заштита: Штитникот за заби е заштитен со антимикробен додаток и футрола - намалувајќи го ризикот од болест или инфекција.
 Погоден за сите спортови, вклучувајќи бокс, ММА и други боречки вештини
Боја: црна/сребрена                                        
Големина: Возрасни (над 11 години)

Спецификации

Бренд
UFC

Технички детали

Боја на производот
Црна
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
YWEI64ZWHZ

EAN /   код

EAN /   код
5060143579646
830ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Штитник за заби Opro Self-Fit Gold со протези метал/сребрена

Opro Gold штитникот за носители на фиксни протези обезбедува конкурентно ниво на заштита и доаѓа во две бои, црна или црвена, што ви овозможува да ја покажете својата храброст и смелост - без разлика дали сте во ринг или во октагон.

Фрактури на заби, истегнување и исекотини на меките ткива треба да бидат последното нешто што ви паѓа на ум на натпреварот. Затоа Opro го направи спортскиот штитник Gold, со издржлив надворешен слој за оптимална заштита од удари и флексибилен внатрешен слој за супериорна удобност и прилагодување.

Kарактеристики:

 Заштита на ниво на конкуренција
Лесно се поставува
Ненадминлив зафат и заштита
Официјално лиценциран производ на УФЦ
Лесен за дизајнирање: Gold штитникот за заби доаѓа со своја подлога што го олеснува процесот на инсталација. По отстранувањето, се создаваат воздушни перничиња за дополнителна удобност и заштита.
Прилагодливост и комфор за време на натпревари: Анатомски поставените фурнири се поставуваат на секој заб додека гризете, обезбедувајќи прилагодено држење за лесно дишење и говор, без потреба од отстранување на штитот.
Супериорна заштита на устата: Дизајнот кој апсорбира удари ви дава доверба во вашиот штитник, оставајќи ви слобода да се концентрирате на она што го правите најдобро.
Антимикробна заштита: Штитникот за заби е заштитен со антимикробен додаток и футрола - намалувајќи го ризикот од болест или инфекција.
 Погоден за сите спортови, вклучувајќи бокс, ММА и други боречки вештини
Боја: црна/сребрена                                        
Големина: Возрасни (над 11 години)

Спецификации

Бренд
UFC

Технички детали

Боја на производот
Црна
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
YWEI64ZWHZ

EAN /   код

EAN /   код
5060143579646
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.