Slike URIAGE Bariesun млеко за тело spf50+, 200 ml
Slike URIAGE Bariesun млеко за тело spf50+, 200 ml

URIAGE Bariesun млеко за тело spf50+, 200 ml

ПЗУ Аптека Полин
1.000ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Млекото за сончање Uriage Bariésun комбинира комплекс на филтри со високи перформанси и два дерматолошки патенти за заштита на кожата, спречување на оштетување на клетките и фотостареење предизвикани од UVA, UVB и сина светлина.
Термалната вода Uriage содржана во составот Bariésun ја штити кожата од штетните ефекти на сонцето.
Кожната бариера се зајакнува и ДНК е ефикасно заштитена од агресија предизвикана од УВ зрачењето.
Новиот модерен комплекс на филтри обезбедува многу висока заштита од УВ зрачење
Нега со докажана фотостабилност и продолжена UVB-UVA покриеност.
Млекото е збогатено со акваспонгини и термална вода Uriage обезбедува интензивна заштита од дехидрација на кожата.
Млекото има течна, немрсна и пријатна миризлива текстура

Спецификации

Бренд
URIAGE

Ананас ID

Шифра на производот
4AM6XNAU5W

EAN /   код

EAN /   код
3661434008948
1.000ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Млекото за сончање Uriage Bariésun комбинира комплекс на филтри со високи перформанси и два дерматолошки патенти за заштита на кожата, спречување на оштетување на клетките и фотостареење предизвикани од UVA, UVB и сина светлина.
Термалната вода Uriage содржана во составот Bariésun ја штити кожата од штетните ефекти на сонцето.
Кожната бариера се зајакнува и ДНК е ефикасно заштитена од агресија предизвикана од УВ зрачењето.
Новиот модерен комплекс на филтри обезбедува многу висока заштита од УВ зрачење
Нега со докажана фотостабилност и продолжена UVB-UVA покриеност.
Млекото е збогатено со акваспонгини и термална вода Uriage обезбедува интензивна заштита од дехидрација на кожата.
Млекото има течна, немрсна и пријатна миризлива текстура

Спецификации

Бренд
URIAGE

Ананас ID

Шифра на производот
4AM6XNAU5W

EAN /   код

EAN /   код
3661434008948
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.