Slike URIAGE Гел за интимна хигиена GYN PHY 200мл
Slike URIAGE Гел за интимна хигиена GYN PHY 200мл

URIAGE Гел за интимна хигиена GYN PHY 200мл

Anni Farm
520ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Дејство:

• Благодарение на физиолошката pH вредност (pH=5,5) и комплексот Glyco-gyn, нежно ја чисти чувствителната слузница на интимната зона без сушење и ја штити микрофлората благодарение на дериватите на шеќер
• Термалната вода Uriage хидрира, смирува и има антиинфламаторно дејство
• Комплексот Glyco-Gyn чисти, освежува и смирува
• Млечната киселина ја одржува корисната микрофлора на интимната зона
• Без парабен, без сапун. Хипоалергично и тестирано под гинеколошки надзорНачин на употреба: Користете секојдневно, еднаш или два пати на ден. Пена со вода и измијте ја интимната зона. За надворешна употреба.

Намена: Uriage Gyn Phy - освежителен гел за хигиена на интимната зона, кој ја почитува природната киселост на интимната зона благодарение на физиолошката pH вредност од 5,5. За нежно миење на интимната зона. Секојдневна употреба, после породување, за време на менструацијата, во менопауза. Може да го користат и девојчиња на возраст над четири години.

Спецификации

Бренд
URIAGE

Карактеристики

Пол
Женски
Волумен
200 ml
Погоден за сите типови кожа
За сите типови на кожа
Ефект за нега на кожата
Glyco-gyn kompleks nežno čisti osetljivu sluznicu intimnog područja bez isušivanja te štiti mikrofloru zahvaljujući šećernim derivatima
Како да се користи
Koristiti svakodnevno, jednom ili dvaput dnevno. Zapeniti sa vodom i oprati intimno područje. Za spoljašnju upotrebu.
Без суровост
Не
Не содржи
Без парабени, без сапун. Хипоалергично и тестирано под гинеколошки надзор.

Ананас ID

Шифра на производот
KJ08CBR7C2

EAN /   код

EAN /   код
3661434005268
520ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Дејство:

• Благодарение на физиолошката pH вредност (pH=5,5) и комплексот Glyco-gyn, нежно ја чисти чувствителната слузница на интимната зона без сушење и ја штити микрофлората благодарение на дериватите на шеќер
• Термалната вода Uriage хидрира, смирува и има антиинфламаторно дејство
• Комплексот Glyco-Gyn чисти, освежува и смирува
• Млечната киселина ја одржува корисната микрофлора на интимната зона
• Без парабен, без сапун. Хипоалергично и тестирано под гинеколошки надзорНачин на употреба: Користете секојдневно, еднаш или два пати на ден. Пена со вода и измијте ја интимната зона. За надворешна употреба.

Намена: Uriage Gyn Phy - освежителен гел за хигиена на интимната зона, кој ја почитува природната киселост на интимната зона благодарение на физиолошката pH вредност од 5,5. За нежно миење на интимната зона. Секојдневна употреба, после породување, за време на менструацијата, во менопауза. Може да го користат и девојчиња на возраст над четири години.

Спецификации

Бренд
URIAGE

Карактеристики

Пол
Женски
Волумен
200 ml
Погоден за сите типови кожа
За сите типови на кожа
Ефект за нега на кожата
Glyco-gyn kompleks nežno čisti osetljivu sluznicu intimnog područja bez isušivanja te štiti mikrofloru zahvaljujući šećernim derivatima
Како да се користи
Koristiti svakodnevno, jednom ili dvaput dnevno. Zapeniti sa vodom i oprati intimno područje. Za spoljašnju upotrebu.
Без суровост
Не
Не содржи
Без парабени, без сапун. Хипоалергично и тестирано под гинеколошки надзор.

Ананас ID

Шифра на производот
KJ08CBR7C2

EAN /   код

EAN /   код
3661434005268

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.