Selected image for URIAGE Mинерален крем baby  spf50 50ml

URIAGE Mинерален крем baby spf50 50ml

675ДЕН

Опис на производот

Специјално формулиран за чувствителна кожа на бебето, овој крем обезбедува многу висока заштита од УВА и УВБ зраци.
Никогаш не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина.
Тие треба да останат во сенка и да бидат добро заштитени со очила за сонце, облека и капа.
Фотозаштита без органски хемиски филтри, обезбедувајќи оптимална толеранција за чувствителната кожа на бебињата.
Исто така, термалната вода Uriage го зајакнува дејството на витамини Ц и Е, активирајќи ја клеточната пенетрација на витамин Ц.

Спецификации

Бренд
URIAGE

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg

Ананас ID

Шифра на производот
1JREFEYWTW

EAN /   код

EAN /   код
3661434005725
675ДЕН

Опис на производот

Специјално формулиран за чувствителна кожа на бебето, овој крем обезбедува многу висока заштита од УВА и УВБ зраци.
Никогаш не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина.
Тие треба да останат во сенка и да бидат добро заштитени со очила за сонце, облека и капа.
Фотозаштита без органски хемиски филтри, обезбедувајќи оптимална толеранција за чувствителната кожа на бебињата.
Исто така, термалната вода Uriage го зајакнува дејството на витамини Ц и Е, активирајќи ја клеточната пенетрација на витамин Ц.

Спецификации

Бренд
URIAGE

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg

Ананас ID

Шифра на производот
1JREFEYWTW

EAN /   код

EAN /   код
3661434005725
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.