0 thumbnail image for URIAGE Термална крема 40ml
1 thumbnail image for URIAGE Термална крема 40ml
Selected image for URIAGE Термална крема 40ml
Selected image for URIAGE Термална крема 40ml

URIAGE Термална крема 40ml

900ДЕН

Опис на производот

Негувачки, но сепак ултра лесен крем кој се топи во кожата и ја влива со својот уникатен навлажнувачки комплекс.
Веднаш се апсорбира и ја остава нормалната до комбинирана кожа мека и сјајна во текот на целиот ден.
Ја надополнува влажноста на кожата
Овој крем збогатен со термална вода Uriage помага да се обнови кожата бариера за да се одржи оптималното ниво на навлажнување.
Континуирано го оптимизира навлажнувањето на епидермисот
Помага да се рекреира филм на површината и постепено се ослободуваат навлажнувачките агенси што ги содржи.
Ја враќа бариерата на кожата и ја ограничува нејзината дехидратација
Дејствува на обнова на корнеоцитниот цемент за зајакнување на навлажнување со трајни ефекти.

Спецификации

Бренд
URIAGE

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg

Ананас ID

Шифра на производот
U8SEFPZ7QA

EAN /   код

EAN /   код
3661434005008
900ДЕН

Опис на производот

Негувачки, но сепак ултра лесен крем кој се топи во кожата и ја влива со својот уникатен навлажнувачки комплекс.
Веднаш се апсорбира и ја остава нормалната до комбинирана кожа мека и сјајна во текот на целиот ден.
Ја надополнува влажноста на кожата
Овој крем збогатен со термална вода Uriage помага да се обнови кожата бариера за да се одржи оптималното ниво на навлажнување.
Континуирано го оптимизира навлажнувањето на епидермисот
Помага да се рекреира филм на површината и постепено се ослободуваат навлажнувачките агенси што ги содржи.
Ја враќа бариерата на кожата и ја ограничува нејзината дехидратација
Дејствува на обнова на корнеоцитниот цемент за зајакнување на навлажнување со трајни ефекти.

Спецификации

Бренд
URIAGE

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg

Ананас ID

Шифра на производот
U8SEFPZ7QA

EAN /   код

EAN /   код
3661434005008
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.