0 thumbnail image for VILLAGER Потопна пумпа VSP 8000
1 thumbnail image for VILLAGER Потопна пумпа VSP 8000
Selected image for VILLAGER Потопна пумпа VSP 8000
Selected image for VILLAGER Потопна пумпа VSP 8000

VILLAGER Потопна пумпа VSP 8000

4.100ДЕН

Износ на рата: 700 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Портокалова

Опис на производот

Потопните пумпи Villager се погодни за хидромелиорација, без разлика дали се работи за чиста или загадена вода. Во зависност од моќноста, стапките на проток на овие пумпи се движат од 6 до 18 илјади литри вода на час. Пумпите за чиста вода можат да вшмукат честички до 5 mm, додека пумпите за нечиста вода можат да вшмукат честички до 15 mm во дијаметар.

 • Категорија: Пумпи за вода
 • Тип на мотор: електричен мотор
 • Работен напон: 230 V ~ 50 Hz
 • Моќност на поврзување: 400 W
 • Дијаметар на излезот (Ø): 1” (25 mm)
 • Максимална длабочина на повлекување: 7 m
 • Максимална висина на воден столб: 5 m
 • Максимален проток на вода: 8 m³/h
 • Максимална температура на водата: 35°C
 • Тип на куќиште на пумпата: пластично
 • Тежина: 4,5 кг

Спецификации

Бренд
Villager

Тежина и димензии

Тежина
4.43 kg
Тежина
4.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова
Основен материјал
Пластика
Тип
Пумпа за вода

Изведба

Внесување на максимална температура на водата
35 °C

Моќ

AC влезен напон (V)
230 V ~ 50 Hz
Моќ
400 W

Ананас ID

Шифра на производот
922IUS2XM5

EAN /   код

EAN /   код
8606012807884
4.100ДЕН

Износ на рата: 700 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

Потопните пумпи Villager се погодни за хидромелиорација, без разлика дали се работи за чиста или загадена вода. Во зависност од моќноста, стапките на проток на овие пумпи се движат од 6 до 18 илјади литри вода на час. Пумпите за чиста вода можат да вшмукат честички до 5 mm, додека пумпите за нечиста вода можат да вшмукат честички до 15 mm во дијаметар.

 • Категорија: Пумпи за вода
 • Тип на мотор: електричен мотор
 • Работен напон: 230 V ~ 50 Hz
 • Моќност на поврзување: 400 W
 • Дијаметар на излезот (Ø): 1” (25 mm)
 • Максимална длабочина на повлекување: 7 m
 • Максимална висина на воден столб: 5 m
 • Максимален проток на вода: 8 m³/h
 • Максимална температура на водата: 35°C
 • Тип на куќиште на пумпата: пластично
 • Тежина: 4,5 кг

Спецификации

Бренд
Villager

Тежина и димензии

Тежина
4.43 kg
Тежина
4.5 kg

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова
Основен материјал
Пластика
Тип
Пумпа за вода

Изведба

Внесување на максимална температура на водата
35 °C

Моќ

AC влезен напон (V)
230 V ~ 50 Hz
Моќ
400 W

Ананас ID

Шифра на производот
922IUS2XM5

EAN /   код

EAN /   код
8606012807884
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.