Selected image for WELEDA Roll-on Citrus 50 ml

WELEDA Roll-on Citrus 50 ml

689 ДЕНЗаштеда 138 ДЕН
551ДЕН
Понудата важи од 19/06/2024 до 30/06/2024

Опис на производот

Roll-on дезодоранс со природен лимон, лесен за нанесување.
Зголемете го вашето расположение со долготрајната свежина на лимонот, без алуминиумски соли.
Општо е познато дека ова кисело овошје е полно со витамин Ц.
Weleda Citrus 24h Roll-on дезодорансот обезбедува долготрајна свежина, со пријатен мирис на лимон и егзотична вербена. Мирисот е заокружен со цветни и зачинети ноти на есенцијално масло од горчлив портокал. Овој многу практичен рол-он дезодоранс, без алуминиумски соли и со целосно природни етерични масла, обезбедува заштита од непријатни мириси во текот на целиот ден, без затворање на порите и без нарушување на функциите на кожата.

Придобивки: Има сертификат Natrue и е дерматолошки тестиран за толеранција на кожата. Без антиперспиранти вклучувајќи алуминиумски соли, вештачки конзерванси, мириси, бои и суровини добиени од минерални масла.

Спецификации

Бренд
WELEDA

Тежина и димензии

Тежина
0.19 kg

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
50 ml
Без суровост
Не

Ананас ID

Шифра на производот
QQIEFSXKA2

EAN /   код

EAN /   код
4001638095235
689 ДЕНЗаштеда 138 ДЕН
551ДЕН
Понудата важи од 19/06/2024 до 30/06/2024

Опис на производот

Roll-on дезодоранс со природен лимон, лесен за нанесување.
Зголемете го вашето расположение со долготрајната свежина на лимонот, без алуминиумски соли.
Општо е познато дека ова кисело овошје е полно со витамин Ц.
Weleda Citrus 24h Roll-on дезодорансот обезбедува долготрајна свежина, со пријатен мирис на лимон и егзотична вербена. Мирисот е заокружен со цветни и зачинети ноти на есенцијално масло од горчлив портокал. Овој многу практичен рол-он дезодоранс, без алуминиумски соли и со целосно природни етерични масла, обезбедува заштита од непријатни мириси во текот на целиот ден, без затворање на порите и без нарушување на функциите на кожата.

Придобивки: Има сертификат Natrue и е дерматолошки тестиран за толеранција на кожата. Без антиперспиранти вклучувајќи алуминиумски соли, вештачки конзерванси, мириси, бои и суровини добиени од минерални масла.

Спецификации

Бренд
WELEDA

Тежина и димензии

Тежина
0.19 kg

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
50 ml
Без суровост
Не

Ананас ID

Шифра на производот
QQIEFSXKA2

EAN /   код

EAN /   код
4001638095235
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.