0 thumbnail image for XIAOMI Паметен часовник S1 GL (Silver)
1 thumbnail image for XIAOMI Паметен часовник S1 GL (Silver)
Selected image for XIAOMI Паметен часовник S1 GL (Silver)
Selected image for XIAOMI Паметен часовник S1 GL (Silver)

XIAOMI Паметен часовник S1 GL (Silver)

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
13.000 ДЕНЗаштеда 6.010 ДЕН
6.990ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Приказ:

• Тип на екран: AMOLED
• Резолуција на екранот: 466 x 466 пиксели
• Екрани на допир
• Дијагонала на екранот: 3,63 cm (1,43")
• Секогаш се прикажува
• Екран во боја

Дизајн:

• Позиционирање на пазарот: паметни часовници
• Големина на куќиштето на часовникот: 46 mm
• Боја на куќиштето на часовникот: Сребрена
• Материјал на куќиштето на часовникот: челик
• Боја на нараквица: Браун
• Материјал за ремен: Кожа
• Форми: Тркалезни
• Предлог пол: унисекс
• Боја на бравата: Сребрена
• Материјал на бравата: Метал
• Начин на затворање: Ремен со еден заб
• Функции за физичка заштита: отпорен на удари, водоотпорен
• Магнетна порта за полнење
• Водоотпорност: 5 банкомат

Изведба:

• Вграден микрофон: Нема
• Вградени звучници: Нема
• Вградена камера: Нема

Карактеристики:

• Монитор на отчукувањата на срцето
• Видови сензори за отчукување на срцето: оптички
• Следење на активноста
• Мулти-спортски режим
• Квалитет на спиење
• SMS
• ID на повикувач
• Режими на часовник: 12/24 ч
• Паметни известувања
• Известувања за календарот
• Тајмер
• Аларм
• Календар
• Штоперица
• Предупредување за време/оддалеченост
• Препорачана активност: Фитнес
• Известувања за повици

Мрежа:

• Поврзување со мобилна мрежа: Невозможно

Порти и интерфејси:

• USB порта: Нема
• Wi-Fi
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Комуникација на блиско поле (NFC)
• Можност за поврзување слушалки: Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)

Управување со трошоците:

• Траење на батеријата: 470 mAh
• Траење на батеријата (макс.): 12 ч

Тежина и димензии:

• Ширина: 46,5 mm
• Длабочина: 46,5 mm
• Дебелина на материјалот: 1,09 cm
• Тежина: 52 g

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Тежина и димензии

Тежина
0.12 kg
Ширина
46.5 mm
Дебелина на материјалот
1.09 cm
Тежина
52 G
Длабочина
46.5 mm

Карактеристики

Водоотпорен
Да
Bluetooth
Да
Комуникација на блиско поле (NFC)
Да
Wi-Fi
Да
Екрани на допир
Да

Дизајн

Материјал за бенд
Коза

Приказ

Дијагонала на екранот
3,6"
Тип на екран
AMOLED

Моќ

Траење на батеријата
470 mAh
Траење на батеријата (макс)
12 č

Други карактеристики

Земја на потекло
Швајцарија

Ананас ID

Шифра на производот
LQI701GJM4

EAN /   код

EAN /   код
6934177760303
13.000 ДЕНЗаштеда 6.010 ДЕН
6.990ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Приказ:

• Тип на екран: AMOLED
• Резолуција на екранот: 466 x 466 пиксели
• Екрани на допир
• Дијагонала на екранот: 3,63 cm (1,43")
• Секогаш се прикажува
• Екран во боја

Дизајн:

• Позиционирање на пазарот: паметни часовници
• Големина на куќиштето на часовникот: 46 mm
• Боја на куќиштето на часовникот: Сребрена
• Материјал на куќиштето на часовникот: челик
• Боја на нараквица: Браун
• Материјал за ремен: Кожа
• Форми: Тркалезни
• Предлог пол: унисекс
• Боја на бравата: Сребрена
• Материјал на бравата: Метал
• Начин на затворање: Ремен со еден заб
• Функции за физичка заштита: отпорен на удари, водоотпорен
• Магнетна порта за полнење
• Водоотпорност: 5 банкомат

Изведба:

• Вграден микрофон: Нема
• Вградени звучници: Нема
• Вградена камера: Нема

Карактеристики:

• Монитор на отчукувањата на срцето
• Видови сензори за отчукување на срцето: оптички
• Следење на активноста
• Мулти-спортски режим
• Квалитет на спиење
• SMS
• ID на повикувач
• Режими на часовник: 12/24 ч
• Паметни известувања
• Известувања за календарот
• Тајмер
• Аларм
• Календар
• Штоперица
• Предупредување за време/оддалеченост
• Препорачана активност: Фитнес
• Известувања за повици

Мрежа:

• Поврзување со мобилна мрежа: Невозможно

Порти и интерфејси:

• USB порта: Нема
• Wi-Fi
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Комуникација на блиско поле (NFC)
• Можност за поврзување слушалки: Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)

Управување со трошоците:

• Траење на батеријата: 470 mAh
• Траење на батеријата (макс.): 12 ч

Тежина и димензии:

• Ширина: 46,5 mm
• Длабочина: 46,5 mm
• Дебелина на материјалот: 1,09 cm
• Тежина: 52 g

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Тежина и димензии

Тежина
0.12 kg
Ширина
46.5 mm
Дебелина на материјалот
1.09 cm
Тежина
52 G
Длабочина
46.5 mm

Карактеристики

Водоотпорен
Да
Bluetooth
Да
Комуникација на блиско поле (NFC)
Да
Wi-Fi
Да
Екрани на допир
Да

Дизајн

Материјал за бенд
Коза

Приказ

Дијагонала на екранот
3,6"
Тип на екран
AMOLED

Моќ

Траење на батеријата
470 mAh
Траење на батеријата (макс)
12 č

Други карактеристики

Земја на потекло
Швајцарија

Ананас ID

Шифра на производот
LQI701GJM4

EAN /   код

EAN /   код
6934177760303
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.