Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU
Slike XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU

XIAOMI ТВ адаптер Mi TV Stick EU

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
2.850 ДЕНЗаштеда 460 ДЕН
2.390ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Xiaomi Mi TV Stick е минијатурен уред кој ви овозможува да додадете функционалност на Smart TV на кој било телевизор или монитор опремен со HDMI конекција.
По поврзувањето и едноставната конфигурација добивате пристап до ресурсите на услугите за стриминг како што се Netflix, Amazon Video или YouTube.
Имајќи паметен телефон со Android, имаме можност да пренесуваме податоци како што се фотографии од галерија, видеа или песни од Spotify на Mi TV Stick со помош на Google Chromecast.

Основни информации

CPU: Quad-core Cortex-A53
GPU: ARM Mali-450
RAM: 1G 
ROM: 8G
ROM Боја: Црна
Оперативен систем: Android 9.0
Резолуција: 1920 × 1080 px

Media support

Видео формат: 1080P, AVS, H.264, H.265, ISO, MKV, MOV, MP4, MPEG-1, MPEG-4, MPEG1, MPEG2, VC-1, WMV
Аудио формат: AAC, FLAC, MP3, OGG, RM, WMA
Формат на слика: BMP, GIF, HD JPEG, JPEG, PNG, TIFF
Останато: Поддршка за излез на 5.1 сурунд звук

Детали за производот

Wi-Fi: 5G Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: Bluetooth 4.2
Напојување:
- Тип на напојување: Дигитално
- Волтажа на напојување: 5V
- Потрошувачка на енергија: 5W
- Влез на адаптер за напојување: 100-240V / 50-60Hz
Interface: USB Type-C (За полнење)
HDMI: Да (Излез за видео)
Потрошувачка на енергија: 5W HDCP: Да

Физички спецификации

Димензии: 92.4 x 35 x 20 мм
Тежина: 28.5г

 

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Други карактеристики
Ширина [mm]:30.2; Длабочина [mm]:92.4; Висина [mm]:15.2; Тежина [g]:28.5; Поддржани видео режими:1080p; Инсталиран оперативен систем: Android; Максимална видео резолуција: 1920 x 1080; Број на слики во секунда [fps]:60.0; Поддржани видео формати:AVI,H.264,H.265,MKV,MOV,MP4,MPEG1,MPEG2,MPEG4,RM,TS,VC-1,VOB,VP9; Поддржани звучни формати:AAC,FLAC,MP3,OGG; Поддржани формати на слики:BMP, GIF, JPG, PNG; Интегриран читач на картички: Не; Верзија на оперативниот систем: Android 9.0; Број на јадра на процесорот:4;

Ананас ID

Шифра на производот
7HXYE92O22

EAN /   код

EAN /   код
6971408152254
2.850 ДЕНЗаштеда 460 ДЕН
2.390ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Xiaomi Mi TV Stick е минијатурен уред кој ви овозможува да додадете функционалност на Smart TV на кој било телевизор или монитор опремен со HDMI конекција.
По поврзувањето и едноставната конфигурација добивате пристап до ресурсите на услугите за стриминг како што се Netflix, Amazon Video или YouTube.
Имајќи паметен телефон со Android, имаме можност да пренесуваме податоци како што се фотографии од галерија, видеа или песни од Spotify на Mi TV Stick со помош на Google Chromecast.

Основни информации

CPU: Quad-core Cortex-A53
GPU: ARM Mali-450
RAM: 1G 
ROM: 8G
ROM Боја: Црна
Оперативен систем: Android 9.0
Резолуција: 1920 × 1080 px

Media support

Видео формат: 1080P, AVS, H.264, H.265, ISO, MKV, MOV, MP4, MPEG-1, MPEG-4, MPEG1, MPEG2, VC-1, WMV
Аудио формат: AAC, FLAC, MP3, OGG, RM, WMA
Формат на слика: BMP, GIF, HD JPEG, JPEG, PNG, TIFF
Останато: Поддршка за излез на 5.1 сурунд звук

Детали за производот

Wi-Fi: 5G Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth: Bluetooth 4.2
Напојување:
- Тип на напојување: Дигитално
- Волтажа на напојување: 5V
- Потрошувачка на енергија: 5W
- Влез на адаптер за напојување: 100-240V / 50-60Hz
Interface: USB Type-C (За полнење)
HDMI: Да (Излез за видео)
Потрошувачка на енергија: 5W HDCP: Да

Физички спецификации

Димензии: 92.4 x 35 x 20 мм
Тежина: 28.5г

 

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Други карактеристики
Ширина [mm]:30.2; Длабочина [mm]:92.4; Висина [mm]:15.2; Тежина [g]:28.5; Поддржани видео режими:1080p; Инсталиран оперативен систем: Android; Максимална видео резолуција: 1920 x 1080; Број на слики во секунда [fps]:60.0; Поддржани видео формати:AVI,H.264,H.265,MKV,MOV,MP4,MPEG1,MPEG2,MPEG4,RM,TS,VC-1,VOB,VP9; Поддржани звучни формати:AAC,FLAC,MP3,OGG; Поддржани формати на слики:BMP, GIF, JPG, PNG; Интегриран читач на картички: Не; Верзија на оперативниот систем: Android 9.0; Број на јадра на процесорот:4;

Ананас ID

Шифра на производот
7HXYE92O22

EAN /   код

EAN /   код
6971408152254
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.