Selected image for ZDROVIT Детрикал 60 таблети 4000 iu

ZDROVIT Детрикал 60 таблети 4000 iu

418ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
ДЕТРИКАЛ витамин Д 4000 IU x 60 обложени таблети (блистер 2 x 30)/кутија.
Активна состојка: Витамин Д (холекалциферол) - една таблета содржи 100 μg ДЕТРИКАЛ 4000 е храна за посебни медицински намени и придонесува:
- за одржување на здрави коски
- за одржување на нормална мускулна функција
- за нормална функција на имуниот систем
Примена: за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д. Витаминот Д го намалува ризикот од настанување на скршеници, ја подобрува нервномускулната функција и го намалува ризикот од паѓање. Паѓањето се ризик фактор за фрактури на коските кај мажи и жени постари од 60 години.

Спецификации

Бренд
ZDROVIT

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
MLJSPJ0DTI

EAN /   код

EAN /   код
5906204020293
418ДЕН

Опис на производот

Карактеристики:
ДЕТРИКАЛ витамин Д 4000 IU x 60 обложени таблети (блистер 2 x 30)/кутија.
Активна состојка: Витамин Д (холекалциферол) - една таблета содржи 100 μg ДЕТРИКАЛ 4000 е храна за посебни медицински намени и придонесува:
- за одржување на здрави коски
- за одржување на нормална мускулна функција
- за нормална функција на имуниот систем
Примена: за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д. Витаминот Д го намалува ризикот од настанување на скршеници, ја подобрува нервномускулната функција и го намалува ризикот од паѓање. Паѓањето се ризик фактор за фрактури на коските кај мажи и жени постари од 60 години.

Спецификации

Бренд
ZDROVIT

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
MLJSPJ0DTI

EAN /   код

EAN /   код
5906204020293
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.