Школски ранци

98 производи

Од првиот до последниот училишен ден, ќе смените голем број школски ранци. Доколку сакате поретко да ги менувате, купете ранци со докажан квалитет од Ананас. Вашето дете ќе ви се заблагодари за удобноста, а вие ќе заштедите со нарачувањето од нашите школски ранци кои се направени беспрекорно.

Прикажи повеќе
Ananas direct badge icondirekt
Delivery truck icon
Бесплатна испорака
Производи на попуст
Филтри

Применети се филтри

Исчисти ги сите филтри

Бренд

Цена

-

Боја

Од првиот до последниот училишен ден, ќе смените голем број школски ранци. Доколку сакате поретко да ги менувате, купете ранци со докажан квалитет од Ананас. Вашето дете ќе ви се заблагодари за удобноста, а вие ќе заштедите со нарачувањето од нашите школски ранци кои се направени беспрекорно.

Прикажи повеќе

Школски ранци на кои главни карактеристики им се комфорот и издржливоста

Додека барате школски ранци, ќе наидете на различни модели што може да ви го отежни вашиот избор. Но, при купувањето потребно е да се фокусирате на обезбедување удобност за вашето дете и одбирање на квалитет.

Обрнете внимание на удобноста на вашето дете. Еден квалитетен школски ранец треба да има сунѓерести и меки прерамки и ортопедски заден дел, кој обезбедува удобност при носењето. Исто така, избегнувајте да купувате тешки ранци, бидејќи тие само ќе додаваат на тежината што треба да ја носи ученикот.

Одберете ранци кои ќе поттикнат правилен раст и развој

Напредната школска програма на децата бара од нив секојдневно да носат повеќе учебници и различни видови на школски прибор. За деца кои се во развој, клучно е да имаат соодветни школски ранци во кои ќе можат да ги носат сите тие тешки работи.

За жал, поради неправилното носење на товарот, но и неквалитетните ранци, многу деца се соочуваат со неудобност при носењето или искривувања на ‘рбетниот столб. Затоа, од голема важност е да одберете ергономски модели на школски ранци и да го заштитите вашето дете.

Ранци кои нудат практичност, а имаат одлични дизајни

На Ананас ќе ги најдете најудобните школски ранци кои нудат одличен квалитет. Изборот е огромен - дизајни од цртаните за најмалите или компактни и едноставни модели за тинејџерите.

Доколку вашето дете оди во основно училиште, добро е да размислите за купување на модели со тркалца. Тие се многу практични и лесни за користење. Со нив, вашето дете ќе ги влече ранецот поставен на конструкцијата со тркалца, наместо да ја носи целата тежина на рамењата.

Добро разгледајте ги моделите на школски ранци, бидејќи сите нудат различни видови на прегради. Тие треба да се лесни за отворање и да имаат доволно простор за добро организирање на учебниците и приборот.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.