Selected image for ADASTRA WHEY Протеин 100% со вкус на чоколадо, 1500г (2+1)

ADASTRA WHEY Протеин 100% со вкус на чоколадо, 1500г (2+1)

5.970 ДЕНЗаштеда 1.990 ДЕН
3.980ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 29/06/2024

Опис на производот

100% WHEY PROTEIN е диететски производ од висококвалитетни протеини од сурутка наменет за поддршка на растот, закрепнување и одржување на мускулите. Го снабдува вашето тело со висококвалитетни протеини за да го поддржи закрепнувањето после тренинг и растот на мускулите. Можете да го земете и како енергичен појадок во движење. Содржи висококвалитетен протеин ( ги содржи сите есенцијални аминокиселини - хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан и валин). Се приготвува лесно и има одличен кремаст вкус на ванила.
Состојки: Концентрат од протеин од кравја сурутка (од млеко; емулгатор сончогледов лецитин), згуснувач (ксантан гума), ароми (чоколадо, лешник, млеко и ванила), прехранбена боја (на ванила), силициум диоксид, засладувач (сукралоза).
Упатство за употреба: За да приготвите вкусен протеински напиток, измешајте 2 мерици од правот (30 гр.) со 250 мл млеко (препорачливо со 1,5 % масленост) или вода и добро промешајте додека да добиете хомоген напиток.
Пред секоја употреба нежно протресете ја кутијата бидејќи состојките може да се наталожат на дното на кутијата.
Производот користете го во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав и активен начин на живот.

Спецификации

Бренд
ADASTRA

Тежина и димензии

Тежина
4.5 kg

Ананас ID

Шифра на производот
TQFMZUL78T

EAN /   код

EAN /   код
ANXBJFZ81H
5.970 ДЕНЗаштеда 1.990 ДЕН
3.980ДЕН
Понудата важи од 31/05/2024 до 29/06/2024

Опис на производот

100% WHEY PROTEIN е диететски производ од висококвалитетни протеини од сурутка наменет за поддршка на растот, закрепнување и одржување на мускулите. Го снабдува вашето тело со висококвалитетни протеини за да го поддржи закрепнувањето после тренинг и растот на мускулите. Можете да го земете и како енергичен појадок во движење. Содржи висококвалитетен протеин ( ги содржи сите есенцијални аминокиселини - хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан и валин). Се приготвува лесно и има одличен кремаст вкус на ванила.
Состојки: Концентрат од протеин од кравја сурутка (од млеко; емулгатор сончогледов лецитин), згуснувач (ксантан гума), ароми (чоколадо, лешник, млеко и ванила), прехранбена боја (на ванила), силициум диоксид, засладувач (сукралоза).
Упатство за употреба: За да приготвите вкусен протеински напиток, измешајте 2 мерици од правот (30 гр.) со 250 мл млеко (препорачливо со 1,5 % масленост) или вода и добро промешајте додека да добиете хомоген напиток.
Пред секоја употреба нежно протресете ја кутијата бидејќи состојките може да се наталожат на дното на кутијата.
Производот користете го во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав и активен начин на живот.

Спецификации

Бренд
ADASTRA

Тежина и димензии

Тежина
4.5 kg

Ананас ID

Шифра на производот
TQFMZUL78T

EAN /   код

EAN /   код
ANXBJFZ81H
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.