Selected image for ALKALOID Asso derm синтетски сапун , 100 g

ALKALOID Asso derm синтетски сапун , 100 g

180ДЕН

Опис на производот

Наменет е за секојдневна хигиена и нега на нормална и на проблематична кожа.
Со својата pH вредност не го нарушува природниот хидролипиден слој на кожата и е прикладен за кожа чувствителна на класични сапуни и како средство за нега на заболена кожа од хронична егзема, младешки мозолчиња, алергиски дерматитис, дерматози придружени со лупење на кожата и др.
Клинички е тестиран.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Ананас ID

Шифра на производот
IBM6XHHSFA

EAN /   код

EAN /   код
5310001066741
180ДЕН

Опис на производот

Наменет е за секојдневна хигиена и нега на нормална и на проблематична кожа.
Со својата pH вредност не го нарушува природниот хидролипиден слој на кожата и е прикладен за кожа чувствителна на класични сапуни и како средство за нега на заболена кожа од хронична егзема, младешки мозолчиња, алергиски дерматитис, дерматози придружени со лупење на кожата и др.
Клинички е тестиран.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Ананас ID

Шифра на производот
IBM6XHHSFA

EAN /   код

EAN /   код
5310001066741
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.