Slike ALKALOID Прокулин софт раствор за леќи 100ml
Slike ALKALOID Прокулин софт раствор за леќи 100ml

ALKALOID Прокулин софт раствор за леќи 100ml

ПЗУ Аптека Полин
230ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Состав
Поликватерниум, хијалуронат, PHMB 0,0002 %
Фармацевтска форма
Раствор
Дејство
Растворот за меки контактни леќи Proculin Soft Lens содржи натриум хијалуронат којшто го подобрува навлажнувањето на леќите и овозможува подобра подносливост при нивно носење, како резултат на вискозно-еластичните особини. Растворот ги хидрира леќите како резултат на нивното „задржување на водата“ не само после ставањето туку и во текот на целиот ден. На тој начин овозможува удобност при носењето леќи и ја намалува иритацијата и сувоста на очите. Препорачано за чувствителни очи.
Употреба
Повеќенаменски раствор наменет за чистење, за отстранување протеински депозити, за дезинфекција, за исплакнување, за чување на леќите, за полесно ставање на леќите и за навлажнување. За меки контактни леќи.
Пакување
Кутија со шише од 100 ml раствор, кутија за леќи и упатство за пациентот.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
QK04K7VWQL

EAN /   код

EAN /   код
5310001258252
230ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Состав
Поликватерниум, хијалуронат, PHMB 0,0002 %
Фармацевтска форма
Раствор
Дејство
Растворот за меки контактни леќи Proculin Soft Lens содржи натриум хијалуронат којшто го подобрува навлажнувањето на леќите и овозможува подобра подносливост при нивно носење, како резултат на вискозно-еластичните особини. Растворот ги хидрира леќите како резултат на нивното „задржување на водата“ не само после ставањето туку и во текот на целиот ден. На тој начин овозможува удобност при носењето леќи и ја намалува иритацијата и сувоста на очите. Препорачано за чувствителни очи.
Употреба
Повеќенаменски раствор наменет за чистење, за отстранување протеински депозити, за дезинфекција, за исплакнување, за чување на леќите, за полесно ставање на леќите и за навлажнување. За меки контактни леќи.
Пакување
Кутија со шише од 100 ml раствор, кутија за леќи и упатство за пациентот.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
QK04K7VWQL

EAN /   код

EAN /   код
5310001258252
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.