Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Slike Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL

Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL

Anni Farm
750ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Alpecin C1 шампон за кофеин го стимулира растот на косата директно во коренот на косата

ПОМАГА ВО СПРЕЧУВАЊЕ НА НАСЛЕДНО ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА Со својата уникатна галенска формула и оптимална доза на кофеин (и други моќни активни состојки), шампонот за кофеин C1 Alpecin го поддржува природниот раст на косата.


СОДРЖИ ПАТЕНТИРАН ФОЛИКЛЕН АКТИВАТОР Ефективноста на шампонот што содржи кофеин во лекувањето на наследното опаѓање на косата е докажана во научните студии [in vivo] откако ќе останат само две минути - од нанесување до плакнење.  Покрај кофеинот, содржи цинк и ниацин за здрав корен - самиот фоликул на косата.

ВАШАТА ДНЕВНА РУТИНА НА КОСАТА Користете го шампонот со кофеин Alpecina C1 секој ден. Оставете го на скалпот само две минути од нанесувањето до плакнењето. Шампонот Alpecin C1 доаѓа без омекнувачки силикони.

РЕЗУЛТАТ ОД ЛЕКУВАЊЕТО Тенката и ослабена коса станува посилна и полесна за обликување по 3 месеци употреба.

За да постигнете особено интензивен заштитен ефект, препорачуваме комбинирана употреба на Alpecin Caffeine Shampoo C1 и  лосион, кои можете да ги погледнете овде.


НАЈУСПЕШНИОТ ШАМПОН ВО ГЕРМАНИЈА Шампонот со кофеин Alpecin е најпродаваниот шампон кој помага да се спречи машкото опаѓање на косата во Германија. * Германски инженеринг за вашата коса! * Нилсен

Спецификации

Бренд
ALPECIN

Карактеристики

Состојки
Аква, натриум лаурет сулфат, лаурет-2, динатриум лаурет сулфосуцинат, натриум лауроил глутамат, натриум хлорид, кофеин, пантенол, парфем, PEG-120 метил гликоза диолеат, хидролизиран пченичен протеин, лимонска киселина хидрогена, натриум цитраген 40, Рициново масло, калиум сорбат, поликватерниум-7, динатриум EDTA, натриум бензоат, цинк PCA, ниацинамид, лимонен, токоферол, феноксиетанол, метилпарабен, пропилпарабен, CI 42090, CI 60730
Како да се користи
Секојдневното миење на косата со шампонот Alpecin со кофеин C1 ги насочува активните состојки директно до корените. Оставете на скалпот 2 минути секој ден - од нанесување до плакнење.
Цел
Кофеинот го стимулира растот на косата и во бројни студии Alpecin покажа дека го забавува наследното опаѓање на косата. Комбинацијата на активни состојки оди директно до коренот на косата пр

Ананас ID

Шифра на производот
ESI6CWLXEF

EAN /   код

EAN /   код
4008666211187
750ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Alpecin C1 шампон за кофеин го стимулира растот на косата директно во коренот на косата

ПОМАГА ВО СПРЕЧУВАЊЕ НА НАСЛЕДНО ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА Со својата уникатна галенска формула и оптимална доза на кофеин (и други моќни активни состојки), шампонот за кофеин C1 Alpecin го поддржува природниот раст на косата.


СОДРЖИ ПАТЕНТИРАН ФОЛИКЛЕН АКТИВАТОР Ефективноста на шампонот што содржи кофеин во лекувањето на наследното опаѓање на косата е докажана во научните студии [in vivo] откако ќе останат само две минути - од нанесување до плакнење.  Покрај кофеинот, содржи цинк и ниацин за здрав корен - самиот фоликул на косата.

ВАШАТА ДНЕВНА РУТИНА НА КОСАТА Користете го шампонот со кофеин Alpecina C1 секој ден. Оставете го на скалпот само две минути од нанесувањето до плакнењето. Шампонот Alpecin C1 доаѓа без омекнувачки силикони.

РЕЗУЛТАТ ОД ЛЕКУВАЊЕТО Тенката и ослабена коса станува посилна и полесна за обликување по 3 месеци употреба.

За да постигнете особено интензивен заштитен ефект, препорачуваме комбинирана употреба на Alpecin Caffeine Shampoo C1 и  лосион, кои можете да ги погледнете овде.


НАЈУСПЕШНИОТ ШАМПОН ВО ГЕРМАНИЈА Шампонот со кофеин Alpecin е најпродаваниот шампон кој помага да се спречи машкото опаѓање на косата во Германија. * Германски инженеринг за вашата коса! * Нилсен

Спецификации

Бренд
ALPECIN

Карактеристики

Состојки
Аква, натриум лаурет сулфат, лаурет-2, динатриум лаурет сулфосуцинат, натриум лауроил глутамат, натриум хлорид, кофеин, пантенол, парфем, PEG-120 метил гликоза диолеат, хидролизиран пченичен протеин, лимонска киселина хидрогена, натриум цитраген 40, Рициново масло, калиум сорбат, поликватерниум-7, динатриум EDTA, натриум бензоат, цинк PCA, ниацинамид, лимонен, токоферол, феноксиетанол, метилпарабен, пропилпарабен, CI 42090, CI 60730
Како да се користи
Секојдневното миење на косата со шампонот Alpecin со кофеин C1 ги насочува активните состојки директно до корените. Оставете на скалпот 2 минути секој ден - од нанесување до плакнење.
Цел
Кофеинот го стимулира растот на косата и во бројни студии Alpecin покажа дека го забавува наследното опаѓање на косата. Комбинацијата на активни состојки оди директно до коренот на косата пр

Ананас ID

Шифра на производот
ESI6CWLXEF

EAN /   код

EAN /   код
4008666211187
Понуди од други продавачи за истиот производ
Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
710ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
Alpecin C1 шампон за кофеин 250 mL
710ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.