Selected image for BABYJEM Перниче Ергономско со Дупка, Сиво

BABYJEM Перниче Ергономско со Дупка, Сиво

Loco Croco
560ДЕН

Боја:Сива

Опис на производот

ПЕРНИЧЕ ЕРГОНОМСКО СО ДУПКА СИВО
• Синдром на рамна глава е името дадено на израмнување на дел од главата на бебето поради притисокот кој продолжува во истата точка. Кога бебињата се раѓаат главите се меки и флексибилни, а како резултат на тоа што бебето лежи на иста позиција, срамнување на черепот се јавува со притисок врз една точка. Главчињата на бебињата се составени од неколку коскини плочи кои остануваат лабави, а коските стануваат тврди како што напредува возраста.Сепак, за време на раѓањето и за првите неколку месеци, главчињата се многу меки и нивната форма може да се промени со притисок. Примена на притисок врз дел од черепот кај бебињата може да доведе до синдром на рамна глава. Анатомското перниче го спречува израмнувањето на главата на вашето бебе.Обезбедува здрав и удобен сон. Помага брзо да ги реши деформитетите на главата со идеална положба за спиење. Бебето може лесно да ја сврти главата и удобно да дише.
• Димензии на производот: 25x22x2см.
• Димензии на пакувањето: 26x24x3см.

Спецификации

Бренд
BABYJEM

Тежина и димензии

Тежина
0.47 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива
Пол
Унисекс
Други карактеристики
25x22x2см.

Ананас ID

Шифра на производот
KWQOR9BSWD

EAN /   код

EAN /   код
ANEZTVC289
560ДЕН

Опис на производот

ПЕРНИЧЕ ЕРГОНОМСКО СО ДУПКА СИВО
• Синдром на рамна глава е името дадено на израмнување на дел од главата на бебето поради притисокот кој продолжува во истата точка. Кога бебињата се раѓаат главите се меки и флексибилни, а како резултат на тоа што бебето лежи на иста позиција, срамнување на черепот се јавува со притисок врз една точка. Главчињата на бебињата се составени од неколку коскини плочи кои остануваат лабави, а коските стануваат тврди како што напредува возраста.Сепак, за време на раѓањето и за првите неколку месеци, главчињата се многу меки и нивната форма може да се промени со притисок. Примена на притисок врз дел од черепот кај бебињата може да доведе до синдром на рамна глава. Анатомското перниче го спречува израмнувањето на главата на вашето бебе.Обезбедува здрав и удобен сон. Помага брзо да ги реши деформитетите на главата со идеална положба за спиење. Бебето може лесно да ја сврти главата и удобно да дише.
• Димензии на производот: 25x22x2см.
• Димензии на пакувањето: 26x24x3см.

Спецификации

Бренд
BABYJEM

Тежина и димензии

Тежина
0.47 kg

Карактеристики

Боја на производот
Сива
Пол
Унисекс
Други карактеристики
25x22x2см.

Ананас ID

Шифра на производот
KWQOR9BSWD

EAN /   код

EAN /   код
ANEZTVC289
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.