Selected image for BAYER Канестен раствор 20 ml (1%)

BAYER Канестен раствор 20 ml (1%)

282ДЕН

Боја:Без боја

Опис на производот

ШТО ПРЕТСТАВУВА РАСТВОРОТ КАНЕСТЕН И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
Клотримазол е дериват на имидазол со антигабично дејство. Клотримазол дејствува врз габите на тој начин што го инхибира создавањето ергостерол, што доведува до структурни и функционални оштетувања на цитоплазматската мембрана.
Канестен раствор се употребува за лекување дерматомикози (габични инфекции на кожата) предизвикани од дерматофити, квасни габи, мувла и други габи (габични инфекции на стапалата и кожата меѓу прстите на нозете, габични инфекции на рацете, габични инфекции на кожата на телото и на кожните ингвинални набори, питиријазис верзиколор) и еритразма.
Што е габична инфекција на стапалата?
Тоа е габична инфекција на кожата предизвикана од габи кои виреат во топли и влажни средини, како соблекувални, тушеви и јавни базени. Одењето боси на овие места ве изложува на поголем ризик. Габичната инфекција на стапалата обично се појавува меѓу прстите на нозете, но може да ги зафати и табаните и страните на стапалата.
Корисно да се знае!
Не мора да сте спортист за да се заразите и не е предизвикана од лоша хигиена.Габичните инфекции на кожата може да бидат непријатни, но во повеќето случаи нема за што да се грижите – лесно се лекуваат.
Вообичаени симптоми на габични инфекции на кожата
Црвен осип или плускавци
Чешање, пецкање или боцкање
Излупена, напукана или лушпеста кожа
Испукана, омекната или побелена кожа
Непријатен мирис

Спецификации

Бренд
BAYER

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
ABA4KBXI47

EAN /   код

EAN /   код
3838944502062
282ДЕН

Опис на производот

ШТО ПРЕТСТАВУВА РАСТВОРОТ КАНЕСТЕН И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
Клотримазол е дериват на имидазол со антигабично дејство. Клотримазол дејствува врз габите на тој начин што го инхибира создавањето ергостерол, што доведува до структурни и функционални оштетувања на цитоплазматската мембрана.
Канестен раствор се употребува за лекување дерматомикози (габични инфекции на кожата) предизвикани од дерматофити, квасни габи, мувла и други габи (габични инфекции на стапалата и кожата меѓу прстите на нозете, габични инфекции на рацете, габични инфекции на кожата на телото и на кожните ингвинални набори, питиријазис верзиколор) и еритразма.
Што е габична инфекција на стапалата?
Тоа е габична инфекција на кожата предизвикана од габи кои виреат во топли и влажни средини, како соблекувални, тушеви и јавни базени. Одењето боси на овие места ве изложува на поголем ризик. Габичната инфекција на стапалата обично се појавува меѓу прстите на нозете, но може да ги зафати и табаните и страните на стапалата.
Корисно да се знае!
Не мора да сте спортист за да се заразите и не е предизвикана од лоша хигиена.Габичните инфекции на кожата може да бидат непријатни, но во повеќето случаи нема за што да се грижите – лесно се лекуваат.
Вообичаени симптоми на габични инфекции на кожата
Црвен осип или плускавци
Чешање, пецкање или боцкање
Излупена, напукана или лушпеста кожа
Испукана, омекната или побелена кожа
Непријатен мирис

Спецификации

Бренд
BAYER

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
ABA4KBXI47

EAN /   код

EAN /   код
3838944502062
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.