Slike BAYER Крем канестен 20 g (1%)
Slike BAYER Крем канестен 20 g (1%)

BAYER Крем канестен 20 g (1%)

Anni Farm
280ДЕН

Боја:Зелена

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ШТО ПРЕТСТАВУВА КАНЕСТЕН® КРЕМ И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
Клотримазол е дериват на имидазол со широк спектар на антигабично дејство. Клотримазол дејствува врз габите на тој начин што го инхибира создавањето ергостерол, што доведува до структурни и функционални оштетувања на цитоплазматската мембрана. Канестен® кремот се употребува за лекување дерматомикози (габични инфекции на кожата) предизвикани од дерматофити, квасни габи, мувла и други габи (габични инфекции на стапалата и кожата меѓу прстите на нозете, габични инфекции на рацете, габични инфекции на кожата на телото и на кожните ингвинални набори, питиријазис верзиколор) и еритразма. Кај жените се употребува за лекување на габични инфекции на срамните усни и околното подрачје и кај мажите инфекција на главата и кожичката на машкиот полов орган што ја предизвикале квасни габи (кандиден вулвитис и кандиден баланитис).
Што е габична инфекција на стапалата?
Тоа е габична инфекција на кожата предизвикана од габи кои виреат во топли и влажни средини, како соблекувални, тушеви и јавни базени. Одењето боси на овие места ве изложува на поголем ризик. Габичната инфекција на стапалата обично се појавува меѓу прстите на нозете, но може да ги зафати и табаните и страните на стапалата.
Корисно да се знае!
Не мора да сте спортист за да се заразите и не е предизвикана од лоша хигиена. Габичните инфекции на кожата може да бидат непријатни, но во повеќето случаи нема за што да се грижите – лесно се лекуваат.
Вообичаени симптоми на габични инфекции на кожата
Црвен осип или плускавци
Чешање, пецкање или боцкање
Излупена, напукана или лушпеста кожа
Испукана, омекната или побелена кожа
Непријатен мирис

Спецификации

Бренд
BAYER

Карактеристики

Боја на производот
Зелена

Ананас ID

Шифра на производот
W66MUKI0WC

EAN /   код

EAN /   код
3838944502048
280ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
ШТО ПРЕТСТАВУВА КАНЕСТЕН® КРЕМ И ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
Клотримазол е дериват на имидазол со широк спектар на антигабично дејство. Клотримазол дејствува врз габите на тој начин што го инхибира создавањето ергостерол, што доведува до структурни и функционални оштетувања на цитоплазматската мембрана. Канестен® кремот се употребува за лекување дерматомикози (габични инфекции на кожата) предизвикани од дерматофити, квасни габи, мувла и други габи (габични инфекции на стапалата и кожата меѓу прстите на нозете, габични инфекции на рацете, габични инфекции на кожата на телото и на кожните ингвинални набори, питиријазис верзиколор) и еритразма. Кај жените се употребува за лекување на габични инфекции на срамните усни и околното подрачје и кај мажите инфекција на главата и кожичката на машкиот полов орган што ја предизвикале квасни габи (кандиден вулвитис и кандиден баланитис).
Што е габична инфекција на стапалата?
Тоа е габична инфекција на кожата предизвикана од габи кои виреат во топли и влажни средини, како соблекувални, тушеви и јавни базени. Одењето боси на овие места ве изложува на поголем ризик. Габичната инфекција на стапалата обично се појавува меѓу прстите на нозете, но може да ги зафати и табаните и страните на стапалата.
Корисно да се знае!
Не мора да сте спортист за да се заразите и не е предизвикана од лоша хигиена. Габичните инфекции на кожата може да бидат непријатни, но во повеќето случаи нема за што да се грижите – лесно се лекуваат.
Вообичаени симптоми на габични инфекции на кожата
Црвен осип или плускавци
Чешање, пецкање или боцкање
Излупена, напукана или лушпеста кожа
Испукана, омекната или побелена кожа
Непријатен мирис

Спецификации

Бренд
BAYER

Карактеристики

Боја на производот
Зелена

Ананас ID

Шифра на производот
W66MUKI0WC

EAN /   код

EAN /   код
3838944502048
Понуди од други продавачи за истиот производ
BAYER Крем канестен 20 g (1%)
BAYER Крем канестен 20 g (1%)
270ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
BAYER Крем канестен 20 g (1%)
BAYER Крем канестен 20 g (1%)
270ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.