Slike BAYER Rupurut, 20 таблети
Slike BAYER Rupurut, 20 таблети

BAYER Rupurut, 20 таблети

Anni Farm
190ДЕН

Боја:Шарена

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Rupurut таблети за џвакање за симптоматско лекување на тегоби, кои бараат неутрализација на желудочната киселина.
Rupurut таблети за џвакање Употреба: За симптоматско лекување на тегоби, кои бараат неутрализација на желудочната киселина кај: чиреви на желудникот и дванаестепалачното црево, киселини (горушица) и тегоби поврзани со желудочната киселина. Дејство: Rupurut припаѓа на групата антациди. Тоа се средства за впивање на прекумерната желудочна киселина. Дозирање: Возрасни и деца над 12 години. По потреба 1-2 таблети за џвакање неколку пати дневно помеѓу оброци и пред спиење. Дневната доза не треба да надмине 12 таблети за џвакање. Други лекови треба секогаш да се земаат 1-2 часа пред или после земањето на Рупурут.

Спецификации

Бренд
BAYER

Карактеристики

Боја на производот
Шарена

Ананас ID

Шифра на производот
LUFMU88R8R

EAN /   код

EAN /   код
3838944501065
190ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Rupurut таблети за џвакање за симптоматско лекување на тегоби, кои бараат неутрализација на желудочната киселина.
Rupurut таблети за џвакање Употреба: За симптоматско лекување на тегоби, кои бараат неутрализација на желудочната киселина кај: чиреви на желудникот и дванаестепалачното црево, киселини (горушица) и тегоби поврзани со желудочната киселина. Дејство: Rupurut припаѓа на групата антациди. Тоа се средства за впивање на прекумерната желудочна киселина. Дозирање: Возрасни и деца над 12 години. По потреба 1-2 таблети за џвакање неколку пати дневно помеѓу оброци и пред спиење. Дневната доза не треба да надмине 12 таблети за џвакање. Други лекови треба секогаш да се земаат 1-2 часа пред или после земањето на Рупурут.

Спецификации

Бренд
BAYER

Карактеристики

Боја на производот
Шарена

Ананас ID

Шифра на производот
LUFMU88R8R

EAN /   код

EAN /   код
3838944501065

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.