0 thumbnail image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
1 thumbnail image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
2 thumbnail image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
3 thumbnail image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
Selected image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
Selected image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
Selected image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна
Selected image for BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна

BE QUIET Кутија за игри Pure Base 500FX BGW43 црна

Нексио
9.130ДЕН

Боја:Црна

Опис на производот

• КОМПАТИБИЛНОСТ: Поддржува матични плочи ATX, MATX и MiniITX, обезбедувајќи флексибилност за различни конфигурации и лесна надградба на системот.
• КОНЕКТИВНОСТ: Опремен со USB 3.2 Gen. 1 и USB 3.2 Gen. 2 порти од тип C, како и HD аудио конектори, овозможуваат брзо и лесно поврзување со најновите уреди.
• AIRFLOW: Четири PWM вентилатори и оптимизиран дизајн на проток на воздух обезбедуваат ефикасно ладење на компонентите, дури и за време на интензивно играње или работа.
• ОСВЕТЛУВАЊЕ: синхронизираното ARGB осветлување обезбедува персонализирано визуелно искуство и додава естетска вредност на вашата средина за игри.
• ДИЗАЈН: Прозорот од калено стакло овозможува поглед на внатрешноста на куќиштето, додека софистицираниот дизајн и функционалност обезбедуваат уреден изглед и лесно управување со кабелот.

Футролата BE QUIET Gaming Pure Base 500FX BGW43 нуди импресивно ARGB осветлување што можете да го персонализирате по ваш вкус, создавајќи уникатен изглед на вашиот простор за игри. Вентилаторите со PWM контрола обезбедуваат оптимален проток на воздух, одржувајќи ги вашите компоненти ладни и доверливи дури и за време на долги сесии за игри.

Со напредни опции за управување со кабли и простор за висококвалитетни компоненти, оваа футрола е дизајнирана да ги поддржува вашите амбиции за играње. USB портите од новата генерација ви овозможуваат да го искористите целосниот потенцијал на вашите уреди, додека HD аудио портите обезбедуваат кристално чист звук.

Големиот прозорец од калено стакло не само што ја зголемува естетиката, туку ви овозможува да се гордеете со вашите хардверски компоненти. Покрај тоа, софистицираниот дизајн и функционалната преграда за напојување го прават вашиот систем да изгледа уредно и професионално.

Влезете во светот на супериорните перформанси и стил со BE QUIET Gaming Case Pure Base 500FX BGW43. Откријте како напредната технологија и софистицираниот дизајн може да го подобрат вашето искуство со игри. Добијте го вашиот случај денес и изградете го компјутерот за кој отсекогаш сте сонувале!

Спецификации

Бренд
BE QUIET!

Тежина и димензии

Тежина
3.96 kg
Длабочина
443 mm
Висина
450 mm
Ширина
232 mm

Карактеристики

Играње
Да
Боја на производот
Црна
Тип
Мини кула

Ананас ID

Шифра на производот
II99SS5VQL

EAN /   код

EAN /   код
4260052189054
9.130ДЕН

Опис на производот

• КОМПАТИБИЛНОСТ: Поддржува матични плочи ATX, MATX и MiniITX, обезбедувајќи флексибилност за различни конфигурации и лесна надградба на системот.
• КОНЕКТИВНОСТ: Опремен со USB 3.2 Gen. 1 и USB 3.2 Gen. 2 порти од тип C, како и HD аудио конектори, овозможуваат брзо и лесно поврзување со најновите уреди.
• AIRFLOW: Четири PWM вентилатори и оптимизиран дизајн на проток на воздух обезбедуваат ефикасно ладење на компонентите, дури и за време на интензивно играње или работа.
• ОСВЕТЛУВАЊЕ: синхронизираното ARGB осветлување обезбедува персонализирано визуелно искуство и додава естетска вредност на вашата средина за игри.
• ДИЗАЈН: Прозорот од калено стакло овозможува поглед на внатрешноста на куќиштето, додека софистицираниот дизајн и функционалност обезбедуваат уреден изглед и лесно управување со кабелот.

Футролата BE QUIET Gaming Pure Base 500FX BGW43 нуди импресивно ARGB осветлување што можете да го персонализирате по ваш вкус, создавајќи уникатен изглед на вашиот простор за игри. Вентилаторите со PWM контрола обезбедуваат оптимален проток на воздух, одржувајќи ги вашите компоненти ладни и доверливи дури и за време на долги сесии за игри.

Со напредни опции за управување со кабли и простор за висококвалитетни компоненти, оваа футрола е дизајнирана да ги поддржува вашите амбиции за играње. USB портите од новата генерација ви овозможуваат да го искористите целосниот потенцијал на вашите уреди, додека HD аудио портите обезбедуваат кристално чист звук.

Големиот прозорец од калено стакло не само што ја зголемува естетиката, туку ви овозможува да се гордеете со вашите хардверски компоненти. Покрај тоа, софистицираниот дизајн и функционалната преграда за напојување го прават вашиот систем да изгледа уредно и професионално.

Влезете во светот на супериорните перформанси и стил со BE QUIET Gaming Case Pure Base 500FX BGW43. Откријте како напредната технологија и софистицираниот дизајн може да го подобрат вашето искуство со игри. Добијте го вашиот случај денес и изградете го компјутерот за кој отсекогаш сте сонувале!

Спецификации

Бренд
BE QUIET!

Тежина и димензии

Тежина
3.96 kg
Длабочина
443 mm
Висина
450 mm
Ширина
232 mm

Карактеристики

Играње
Да
Боја на производот
Црна
Тип
Мини кула

Ананас ID

Шифра на производот
II99SS5VQL

EAN /   код

EAN /   код
4260052189054
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.