Slike BEBELAN 3 млечна формула 1-3 години, 400 g
Slike BEBELAN 3 млечна формула 1-3 години, 400 g

BEBELAN 3 млечна формула 1-3 години, 400 g

ПЗУ Аптека Полин
730ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

BEBELAN LACTA е високо квалитетна и комплетна млечна формула произведена од Hochdorf Nutritec AG во Швајцатија во една од најмодерните производствени фабрики на светско ниво.
BEBELAN LACTA е целосно и единствено направено од свежо швајцарско млеко, секојдневно доставувано од внимателно избрани и строго контролирани швајцарски фарми за крави.
BEBELAN LACTA се Премиум класа и ги содржат сите основни состојки неопходни за осигурување на здрав раст и развој.
BEBELAN LACTA содржи:- Омега 3 и 6 масни киселини ALA, LA, DHA и ARA – незаменливи и долговерижни масни киселини за нормален развој на мозокот, видот и нервниот систем.- 5 вида Нуклеотиди – за засилување на имуниот систем и регулирање на метаболизмот.- Пребиотици (GOS) – за одржување на балансот на цревната флора и регулирање на стомачно-цревниот тракт.- Инозитол, холин и таурин – го потпомагаат развојот на мозокот, умствениот и интелектуалниот развој.- Селен – дејствува како антиоксиданс во телото, заштитувајќи ги клеточните мембрани.И други важни хранливи елементи како – Калциум и витамин D, Цинк, Железо, 26 основни витамини и минерали и Протеинисо неопходниот квалитет и неопходното количество.BEBELAN LACTA не содржи сахариди, затоа што се грижи за здравиот развој на забите на детето.BEBELAN LACTA 3 млеко за мали деца од 1-3 години.

Спецификации

Бренд
BEBELAN

Ананас ID

Шифра на производот
RWC7X5PPQJ

EAN /   код

EAN /   код
7613200193385
730ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

BEBELAN LACTA е високо квалитетна и комплетна млечна формула произведена од Hochdorf Nutritec AG во Швајцатија во една од најмодерните производствени фабрики на светско ниво.
BEBELAN LACTA е целосно и единствено направено од свежо швајцарско млеко, секојдневно доставувано од внимателно избрани и строго контролирани швајцарски фарми за крави.
BEBELAN LACTA се Премиум класа и ги содржат сите основни состојки неопходни за осигурување на здрав раст и развој.
BEBELAN LACTA содржи:- Омега 3 и 6 масни киселини ALA, LA, DHA и ARA – незаменливи и долговерижни масни киселини за нормален развој на мозокот, видот и нервниот систем.- 5 вида Нуклеотиди – за засилување на имуниот систем и регулирање на метаболизмот.- Пребиотици (GOS) – за одржување на балансот на цревната флора и регулирање на стомачно-цревниот тракт.- Инозитол, холин и таурин – го потпомагаат развојот на мозокот, умствениот и интелектуалниот развој.- Селен – дејствува како антиоксиданс во телото, заштитувајќи ги клеточните мембрани.И други важни хранливи елементи како – Калциум и витамин D, Цинк, Железо, 26 основни витамини и минерали и Протеинисо неопходниот квалитет и неопходното количество.BEBELAN LACTA не содржи сахариди, затоа што се грижи за здравиот развој на забите на детето.BEBELAN LACTA 3 млеко за мали деца од 1-3 години.

Спецификации

Бренд
BEBELAN

Ананас ID

Шифра на производот
RWC7X5PPQJ

EAN /   код

EAN /   код
7613200193385
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.