Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml
Slike BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml

BIODERMA Крем за лице Hydrabio Perfecteur SPF30 40ml

ПЗУ Аптека Полин
1.223 ДЕНЗаштеда 245 ДЕН
978ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 08/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Hidrabio Perfecteur SPF 30, со патентираниот биолошки комплекс Aquagenium, интензивно ја хидрира кожата, ја враќа нејзината еластичност и природниот сјај.
Ја поттикнува кожата да го активира својот природен капацитет за хидратација преку стимулирање на производството на аквапорини, канали на вода кои ја задржуваат потребната вода на кожата.
Благодарение на емулзијата инспирирана од текстурата на епидермисот, активните состојки на патентот Aquagenium продираат длабоко во кожата и имаат насочен ефект. На овој начин кожата го враќа својот природен капацитет за хидратација.
Благодарение на UVA и UVB филтрите се обезбедува висока заштита од штетното влијание на УВ зрачењето и предвременото стареење на кожата.
Благодарение на комбинацијата од пудра и пенливи честички, веднаш и трајно ги отстранува неправилностите и фините брчки. На кожата и дава моментален сјај кој секој ден е се поизразен. Неговата кадифена текстура ја остава кожата изедначена, мазна и сјајна. Одлично како основа за шминка, како и за жени кои се шминкаат малку или воопшто не се шминкаат.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Наутро, нанесете ја кремата Bioderma Hydrabio perfecteur на лицето и вратот на претходно исчистената кожа. Кремот е во практично пакување со пумпа.
Фактор за заштита од сонце spf
30
Ефект за нега на кожата
Ublažava nepravilnosti i fine linije, izjednačava ten i odmah po nanošenju ga čini blistavim, intenzivna i dubinska hidratacija.
Состојки
Aqua/Water/Eau, Glycerin, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Polymhetylsilsesquioxane, Niacinamide, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Arginine, Cyclohexasiloxane, Behenyl Alcohol, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone, Crosspolymer, Mica (CI77019), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Arachidyl Glucoside, Titanium Dioxide (CI77891), Disodium Edta, Peg-8 Laurate, Salicylic Acid, Mannitol, Xylitol, Hexyldecanol, Sodium Hydroxide, Rhamnose, Polysorbate-60, Sorbitan Isostearate, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols), Red33 (CI17200), Tocopherol, Fragrance (Parfum). (BI712).

Тежина

Волумен
40 ml

Ананас ID

Шифра на производот
FQ3FFI2752

EAN /   код

EAN /   код
3401329447977
1.223 ДЕНЗаштеда 245 ДЕН
978ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 08/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Hidrabio Perfecteur SPF 30, со патентираниот биолошки комплекс Aquagenium, интензивно ја хидрира кожата, ја враќа нејзината еластичност и природниот сјај.
Ја поттикнува кожата да го активира својот природен капацитет за хидратација преку стимулирање на производството на аквапорини, канали на вода кои ја задржуваат потребната вода на кожата.
Благодарение на емулзијата инспирирана од текстурата на епидермисот, активните состојки на патентот Aquagenium продираат длабоко во кожата и имаат насочен ефект. На овој начин кожата го враќа својот природен капацитет за хидратација.
Благодарение на UVA и UVB филтрите се обезбедува висока заштита од штетното влијание на УВ зрачењето и предвременото стареење на кожата.
Благодарение на комбинацијата од пудра и пенливи честички, веднаш и трајно ги отстранува неправилностите и фините брчки. На кожата и дава моментален сјај кој секој ден е се поизразен. Неговата кадифена текстура ја остава кожата изедначена, мазна и сјајна. Одлично како основа за шминка, како и за жени кои се шминкаат малку или воопшто не се шминкаат.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Наутро, нанесете ја кремата Bioderma Hydrabio perfecteur на лицето и вратот на претходно исчистената кожа. Кремот е во практично пакување со пумпа.
Фактор за заштита од сонце spf
30
Ефект за нега на кожата
Ublažava nepravilnosti i fine linije, izjednačava ten i odmah po nanošenju ga čini blistavim, intenzivna i dubinska hidratacija.
Состојки
Aqua/Water/Eau, Glycerin, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dipropylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Polymhetylsilsesquioxane, Niacinamide, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Arachidyl Alcohol, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Arginine, Cyclohexasiloxane, Behenyl Alcohol, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone, Crosspolymer, Mica (CI77019), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Arachidyl Glucoside, Titanium Dioxide (CI77891), Disodium Edta, Peg-8 Laurate, Salicylic Acid, Mannitol, Xylitol, Hexyldecanol, Sodium Hydroxide, Rhamnose, Polysorbate-60, Sorbitan Isostearate, Pyrus Malus (Apple) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols), Red33 (CI17200), Tocopherol, Fragrance (Parfum). (BI712).

Тежина

Волумен
40 ml

Ананас ID

Шифра на производот
FQ3FFI2752

EAN /   код

EAN /   код
3401329447977
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.