Slike BIODERMA Млеко за тело (бебе) atoderm préventive 200ml
Slike BIODERMA Млеко за тело (бебе) atoderm préventive 200ml

BIODERMA Млеко за тело (бебе) atoderm préventive 200ml

Anni Farm
1.075ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа
Ја зајакнува кожата и го ограничува влошувањето на состојбата на бебешката кожа од раѓање. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди кои природно се присутни во епидермисот, овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот. Skin Barrier Therapy® патентот ја спречува пролиферацијата на бактеријата S.aureus и навлегувањето на алергени, два вообичаени фактори кои ја влошуваат сувоста на кожата. Одлична подносливост. Смирувачка текстура за новороденчиња.
Благ мирис.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
DXI9UDFG16

EAN /   код

EAN /   код
3401340106914
1.075ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Хранливо млеко за нега на бебиња за потенцијално атопична и сува кожа
Ја зајакнува кожата и го ограничува влошувањето на состојбата на бебешката кожа од раѓање. Ексклузивниот Lipigenium® комплекс, составен од биолипиди кои природно се присутни во епидермисот, овозможува долготрајна обнова на кожната бариера, создавајќи природен заштитен слој после нанесување од балсамот. Skin Barrier Therapy® патентот ја спречува пролиферацијата на бактеријата S.aureus и навлегувањето на алергени, два вообичаени фактори кои ја влошуваат сувоста на кожата. Одлична подносливост. Смирувачка текстура за новороденчиња.
Благ мирис.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
DXI9UDFG16

EAN /   код

EAN /   код
3401340106914
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.